Most már sose fog erősödni a dollár (USD) a forinttal (HUF) szemben?
Ezt nem értem.
Most 339, és csökken.
304-307 közé ha lemegy, az még mindig gyengülés.
Hosszú -több éves- távon gyengülő tendenciát mutat a forint minden más devizával szemben, ez a magyar kormány tudatos stratégiájának a része, amelyben a magyar lakosságot a külföldi nagyvállalatok számára tenyészti agyhalott bérrabszolgaként.
A “magyarcsaládok” keményen megdolgoznak az egyre értéktelenebb forintért, hogy az összeszerelőüzemekben előállítsák az euróért és dollárért értékesített termékeket. Ez az itt működő leányvállalatok számára hosszútávon tervezhető profitnövekedést okoz, közben megalapozza az állampárt sikerét, mert intézte a munkalehetőséget a magyarcsaládoknak.
Vannak ugyan kilengések, mint ahogy a múltkor kissé előreszaladt az árfolyamgyengülés egy külső sokkhatás miatt - ilyenkor aki idióta az pánikszerűen veszi a devizát/valutát, aztán amikor megtörténik a visszahúzódás az eredeti trendhez, meg pánikszerűen eladja azt. Erre csak az a mondás létezik, hogy a hülye ember és a pénze hamar elbúcsúzik egymástól.
Kérdező, lerajzoltam, csak hogy a lepontozók számára is érthető legyen:
Az USD/HUF árfolyamát ha megnézed, azt láthatod, hogy mindig is a berajzolt piros vonal fölött hullámzott az árfolyam. Ha nem hullámszeren, hanem egyenes vonalban "drágulna" a dollár, akkor akár a piros vonal is lehetne az árfolyam (vagy egy másik vonal, ami ezzel párhuzamos, s kicsit e fölött van). Jelenleg is bőven fölötte vagyunk, ha ma függőlegesen bezuhanna az árfolyam akkor kb. 302-nél találkozna a berajzolt trendvonallal. Ha év vége felé érne le az árfolyam, akkor 308 körül ütközne bele a trendvonalba.
Az elmúlt 30 évben egyetlen pillanatra sem ment alá (valójában soha nem ment alá), így jó eséllyel idén sem fog, ám elméletileg valamikor a (közel)jövőben akár el is érheti (nem tudjuk, hogy el fogja-e), akkor sem törne az emelkedő trend.
Minden, ami grafikonon ábrázolható, hullámszerűen mozog. A tőzsdei árfolyamok, az ingatlanod értéke (csak azt nem látod egy grafikonon ábrázolva), az egészségi állapotod, a vérnyomásod, a pulzusod, a vagyonod stb.
Még a bolygónk klímája is. Most épp egy melegedő hullámban vagyunk, sok száz évnyi hűlő hullámot követően. A pénzemberek és a politikusok egyből vérszemet kaptak, s jól át is vágták a bolygó lakosságát a globális klímaváltozás témájával. Azt ugyanis elfelejtették megemlíteni, hogy a klímaváltozás nem most, nem tavaly és nem 30, de nem is 100 éve kezdődött, hanem 4,5 milliárd éve, amikor létrejött a bolygó.
A klíma azóta változik, amióta létezik. A jelenlegitől volt 10 fokkal melegebb is meg hidegebb is a bolygó, mégsem halt ki az élet. Ma sem halna ki, ha 10 fokkal melegebb lenne, hisz az ember rendkívül nagy szélsőségekhez is képes alkalmazkodni. Idővel el fog jönni egy lefelé hullám, s akkor meg majd azon megy a sírás, hogy minden évben 8 hónapig tél van Európában, s majd visszafagy Észak-Európa, mint régen. (Egyébként jelenleg is egy jégkorszak kellős közepén élünk, ami 33 millió évvel ezelőtt kezdődött, szóval, nem a mi életünkben lesz vége, de nem is az unokáink életidejében. S a Déli-sarkot 33 millió éve borító 5 km vastag jégtakaró sem idén fog elolvadni, s nem is 100 év múlva.
“most épp egy lehűlő periódusban kellene lennünk”
Ezt így nem lehet kijelenteni. Millió és millió dolog van rá hatással, emiatt tökéletesen véletlenszerűnek tűnik a felmelegedés és lehülés váltakozása.
Éppúgy, mint a dollár-forint árfolyam esetében. Millió és millió dolog van rá hatással, a devizapiacon minden összefügg mindennel, emiatt full kiszámíthatatlan, hogy mi fog történni, hol lesz az árfolyam a következő percben.
Azt kell érteni, kérdező, hogy a nagyobb trend mindig erősebb, mint a kisebb. Tehát, az évtizedek óta tartó emelkedő trend sokkal-sokkal erősebb, mint a fél éve tartó eső trend.
Előbb-utóbb el fog jönni az a pillanat, amikor a kicsi, jelenleg fél éve tartó eső trendnek elfogy az ereje, beleütközik a régóta érvényes emelkedő trendbe, s visszaáll a dolgok "normális" rendje.
Azt azért tudni kell, hogy a jelenlegi forint-erőt a magas kamatkörnyezet teszi lehetővé. Nincs semmi más, ami ezt indokolhatná. Gazdaságunk nulla környékén van, a világban elfoglalt helyünk az utolsó 10-ben van, vezetőnk lényegében egy diktátor. [link]
A jelenlegi forinterő egy full mesterséges, túlfújt lufi, ami bármikor kipukkadhat.
8: Nem én arra gondoltam, hogy május elejére volt egy 30-50 Ft-os dollárerősödés jósolva, az mért nem jött be?
Azt akkor elfelejthetjük?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!