BMAP/PMAP-ot vennetek most?

Figyelt kérdés

Sziasztok, klasszikus kerdes: Ti most melyiket vennetek, melyik eri meg jobban? BMAP vagy PMAP? A BMAP kamata mar surolja a 7 eves PMAP 16%-os kamatat, viszont mivel gyorsabban lereagalja a piaci valtozasokat, a kamat is csökkenhet (ha arra szamitunk, hogy a piac nirmalizalodna..), a PMAP viszont kesleltetve csak, igy a magas kamat meg kb 1-2 evig kitarthat..legalabbis az elemzök szerint..

Ti is igy latjatok?

PMAP-ot mar vettem korabban, de csak a 2027-ben lejarot, a 2030-ban lejaro ugyan magasabb kamatu, de hosszu idö nagyon.. A 2027-ben lejaro PMAP kamata most 15.25%, BMAP pedig meg korabban jar le, de 15.9%-ot fizet... itt annyi van ugye, hogy 3 havonta allandoan ujra kell kötnöm/vasarolnom valamit belöle ujbol, hogy a kamatos kamatbol nyereszkedhessek...

Szoval, ti szerintetek meg igy is jobb a BMAP vagy PMAP mellett döntsek? Ha PMAP, akkor a rövidebb vagy a kesöbb lejarobol vennetek?


2023. ápr. 28. 10:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
azt is mondjak, hogy diverzifikalni is jobb, igy talan most probalkozzak aBMAP-pal megiscsak?
2023. ápr. 28. 10:31
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
A BMáp most jobban megéri.
2023. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
igy is foglmazhatnek, ha nem akarok elkötelezödni 2030-ig, akkor a BMAP vagy a 2027-ben lejaro PMAP mellett döntsek?
2023. ápr. 28. 11:36
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha csak a negyedévente kapott kamatot akarod visszaforgatni és nem bízol a hosszabb futamidőkben akkor vegyél belőle negyedéves diszkont kincstárjegyet. A BMAP kamata úgyis ehhez kötött és így látod hogy mikor kell kiszállni a BMAP-ból, más ha találsz jobbat és megbízhatóbbat.
2023. ápr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm, tehat akkor te mindenkepp a BMAP mellett dontenel most, ugye?

akkor is, ha a a 4 eves PMAP hosszabb tavon mondjuk meg par evig legalabb magas kamatot fizet?

2023. ápr. 28. 13:23
 6/13 A kérdező kommentje:
egyebkent valoszinuleg nemcsaka kamatot forgatnam vissza, hanem hozzacsapnek idöközbeni ujabb megtakaritasokat.
2023. ápr. 28. 13:24
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

A BMÁP nekem azért szimpatikusabb mert negyedévente kiutalja a kamatot, jóval rövidebb (3 év) futamidejű, és ha közben nagyot változna a kamatkörnyezet akkor -1% on ki tudsz szállni belőle ha közben ezen nem változtat az állam (de ez igaz a PMAP-ra is).

Intő jel hogy az utolsó három éves kötésem az már három és fél év lett. Ma azt olvastam hogy a negyedéves dkj hozama csökken (bár ezt ugyanazok írták akik szerint óriásit zuhant ma az üzemanyag ár -5 ft/liter).

2023. ápr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszönom!

Amit irtal visznt intö jel, az tenyleg elgondolkodtato es hogy valoban csökkent a hozam, en is most olasom...ez viszont kihatassal lesz a BMAP hozamara is...

Maradok a PMAP-nal, aztan ha ki kell lepni, meglatom..

2023. ápr. 28. 13:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Én vettem BMÁPot, aztán kövi negyedévben átrakom ha úgy van.
2023. ápr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
OK, rendben, max egyik reszeböl BMAP-ot veszek, a nagyobb reszebol pedig ismet PMAP-ot
2023. ápr. 28. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!