Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vajon adnak 20 évre 3-4 milliót?

Vajon adnak 20 évre 3-4 milliót?

Figyelt kérdés

Tavaly született babánk, így nagyobb lakásba szeretnénk költözni. A jelenlegi lakásunk 4 éve van meg, amikor vásároltuk, én úgy éreztem nem szeretnék gyereket, közben ez megváltozott, így eggyel több szobára lenne szükségünk.

Szeretnénk ezt eladni, és ahhoz, hogy vehessünk egy másikat,kb 3-4 millió forintra lenne szükségünk.

A K&H kalkulátorát néztük, mivel ott volt már lakáshitelünk (amit tavaly a babaváróval végtörlesztettünk), és kb ilyen 30-40 ezer lenne a részlet 20 évre. Ez az az összeg, ami bőven beleférne még a 45 ezres babaváró törlesztő mellé, és még szépen tudnánk is havonta elrakni pénzt a két hitel mellett, vagy ha bármi közbejön mindig lenne rá pénzünk. (Alapból is van 3 milliónk, amihez nem nagyon szoktunk hozzányúlni, biztonságot ad, most sem akarjuk a lakásra költeni, hogy aztán ott álljunk pucér s*ggel)

A kérdés az, hogy ilyen kis összeget is adnak vajon 20 évre? Vagy kb elküldenek a francba, hogy 5 vagy 10 évre vehetjük csak fel?

Tudom, menjünk be megkérdezni, de gondoltam rákérdezek itt is, hátha van valakinek tapasztalata.


2023. ápr. 27. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
20 évre nem fognak ennyit adni. Vagyis én 5 milliót akartam felvenni és mondták,hogy 8-10 év max. Régen volt, nem tudom már pontosan. De a lényeg hogy szerintem kizárt,hogy 20 évre ilyen "minimális" összeget adnak. (20 év alatt a 3-4 millió semmi)
2023. ápr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
84%
Véleményem szerint adnak. Nem olyan rég (nincs egy éve) vettem fel 6 milliót lakáscélra, 20 évre.
2023. ápr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor ezt csak úgy tudjuk meg, ha rákérdezünk :D

Egyébként kb 1 éven belül végtörlesztenénk, családi örökségből lesz pénz, pont ennyi, csak nem akarjuk megvárni, míg annak a háznak az eladása megtörténik.

2023. ápr. 27. 12:58
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Ha a k&h nem s ad, tutira lesz olyan bank aki fog adni, érdemes egy bankmonitors tanácsadót felhívni például.
2023. ápr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha 1even belul vegtorlesztetek akkor a legnagyobb okorseg hosszu idore felvenni csak azert hogy addig az 1evben kevesebbet kelljen havi törlesztőkent fizetni.


Ugyanis egy fix osszeget minel hosszabb idore vesztek fel, annal tobbet ker vissza a bank. Azt a 6milliot a bank odaadja 10evre 12millioert, 20evre 15ert..

2023. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát mi csak bízunk abban, hogy 1 év. Igazából lehet hamarabb elmegy az a ház, amiből az örökség lenne, mint ahogy mi eladnánk a lakást, és találnánk újat, tehát lehet hitel sem kellene. De az is lehet, hogy a ház a kutyának se fog kelleni, és nem is lesz örökség egyhamar.
2023. ápr. 27. 14:46
 7/10 anonim válasza:
A ház valószínűleg majdnem mindenkinek kellene, csak a mostani magas kamatok (meg ingatlanárak) mellett alig valaki tudja kifizetni. Csak azért olcsón eladni meg nem jó, hogy hamar elmenjen.
2023. ápr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Muszáj eladniuk, mert már vettek kisebbet, de azt meg fel kell újítani, amire enélkül nincs pénz.

Nem voltak túl okosak, de hát nekem aztán mindegy. 😅

Hiába mondtuk, hogy a földbe állt az ingatlanpiac, nem hitték el. Azt hitték majd pikkpakk elmegy, annyiért amennyiért kigondolták.

2023. ápr. 27. 16:31
 9/10 anonim válasza:
Szerintem a saját életedet ne kösd ahhoz, hogy az a ház mikor megy el... 3-4 év is lehet, de ha szerencséd van, holnap jön egy tehetős vevő és megveszi. De nem lehet tudni, sokkal kiszámíthatóbb a hitel. És nem 3-4 év múlva akarod az életedet élni, hanem most.
2023. ápr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pont azért akarjuk felvenni a hitelt, mert nem akarunk várni másra. Ha eladja, eladja, ha nem, akkor ez van
2023. ápr. 27. 17:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!