Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitel személyre...

Babaváró hitel személyre szabott feltételei?

Figyelt kérdés

Minden feltételnek megfelelünk, de hitelünk szerencsére nincs.

1, Milyen összeget lehet igényelni, ha már van két 10 év alatti gyermekünk, most jönne a 3., és csak most igényelnénk?

2, Ha megszületik a 3., akkor kedvezményessé válik a felvett babaváró hitel vagy teljesen kamatmentessé? (Mindenhol azt írják csak, hogy a 3. gyerek megszületése után kamatmentes lesz. Oké, de mi csak a 2. után igényelnénk. Ilyenkor is?)

3, Ha csak kedvezményessé, akkor mennyi lesz a kedvezmény? Annyi mintha 0 gyerekkel megigényelt babaváró után megszületne az első gyerek?

4, Jövőre jár le a lakástakarék megtakarításunk is. Ház körüli munkákat tervezünk csinálni a forrásokból, de nem tudom érdemesebb-e ezt felhasználni, vagy inkább a lakástakarék lejáratát kellene megvárnunk? Esetleg kombinálni a kettőt? (Pl. lakástakarékból babavárót törleszteni.) Meg hát a lakástakarék megtakarítás is elég kedvezményes hitel felvételére jogosítana. Lehet pont fordítva jönnénk ki jobban, azaz a babaváróból visszafizetni a lakástakarék hitelt. Még az is felmerült bennem, hogy mivel mindkettő kedvező kamatozású hitel, még akár az is előfordulhat, hogy mindkettőt igényelni kéne, és betenni állampapírba.


2023. ápr. 19. 18:17
1 2
 1/11 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
A mostani két gyerek nem számít a babavárónál, a harmadik lesz az első babaváró hiteles gyerek. 1 gyerek után jár a kamatmentesség, 2 után elengednek 30%-ot, 3 után a teljes összeget. Ha vagy olyan bátor hogy 5 gyereked legyen. :D Ha nincs hiteletek és a személyi feltételeknek is megfeleltek akkor 10 milliót is megkaphatjátok.
2023. ápr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 10 éve még nem volt ilyen lehetőség, így nem érzem úgy, hogy lecsúsztunk volna bármiről is. Nem, nem leszünk olyan bátrak! :) Be akarok majd menni a hitelintézethez is megkérdezni ezeket a dolgokat pontosan, de tulajdonképpen amit írsz, az alapján lenne értelme igényelni, hiszen csak állampapírba betéve is nyernénk már vele valamennyit. Na jól van, köszi a hsz-t! Megy a pipa! :)
2023. ápr. 19. 20:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Húúúúú, a kérdéseid kapcsán nagyon látszik, mennyi téves és hiányos infód van.


A már úton lévő babára a Babaváró kölcsönnél kamatmentességre vagytok jogosultak. A meglévő gyerekek nem számítanak, de van egy sokkal jobb támogatási forma is számotokra, a 4M Ft Tartozáscsökkentő támogatás, ahol viszont figyelembe lehet venni a két meglévő gyereket is. Én ebben is gondolkoznék, de a babavárót is megigényelném.

Kellene keresni egy hozzáértő hitelközvetítőt, vagy ha gondolod, én is tudok segíteni.

2023. ápr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem véletlenül írtam ki a kérdést. :) Ahogy írtam, be akarok majd menni a bankba is megkérdezni ezeket. Szerintem ott tudnak majd csak igazi infót adni, ráadásul tényleg személyre szabva. Amúgy anno a falusi CSOK-nál is bementem az igénylés előtt hozzájuk, és akkor is "félretájékoztattak", szal sok jóra nem számítok így sem.

Direkt azért adtam le személyesen a papírokat a bankban (elküldeni is el lehetett volna), mert csak egyszer lehet pótlást beadni és, hogy ne hiányozzon semmi. Az üfsz-os hölgy ki volt akadva, hogy elvárom tőle, hogy nézze már át megvan-e minden papír. Nagy duzzogva ránézett a stóc papírra, amit vittem, átvette, egy hónap múlva meg mégis jött a levél, hogy egy csomó minden hiányzik. Pedig a kapott lista szerint végigmentünk a pontokon, együtt is.

2023. ápr. 20. 19:45
 5/11 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Kérj szakértő segítséget itt. [link]
2023. ápr. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
semelyik bankban nem fogsz tájékoztatást kapni a 4M Ft tartozáscsökkentő támogatásról, csak egy lelkiismeretes független hitelközvatítőtől
2023. ápr. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Ha nincs hitele mit ér a tartozáscsökkentő támogatással? Főleg hogy csak jelzálog hitelre érvényes.
2023. ápr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22.51 gondolkozz egy kicsit... "Ház körüli munkákat tervezünk", ebből következik, hogy van házuk, tehát egy megfelelő jelzáloghitel felvételének valószínűleg nincs akadálya még a baba megszületése előtt. Ezt követően nincs más teendő, mint elengedtetni. Csak logikusan kell gondolkodni és az ölükbe hullhat 4M Ft.
2023. ápr. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ne vesszetek össze emiatt! :) A falusi CSOK-ot igénybe vettük már és azzal úgy emlékszem, hogy valóban bejegyeztek valami elidegenítésit is a tulajdoni lapra, 10 évre. Mondjuk azt nem tudom, hogy ez akadály lenne-e, de ahogy írjátok, ezek gyakorlatilag "ingyen pénzek" lennének és szerencsére nem is azért igényelnénk, mert mindenképpen rá lennénk most szorulva. (De ki tudja mit hoz még az élet? A pénz meg sosem jön rosszkor....) Mondjuk nem biztos, hogy ezek nélkül is nekikezdünk majd bármi munkálatnak idén, mert a lakástakarék csak jövőre jár le, de azt gondolom szerencsések vagyunk: Megvan a házunk, nincs hitelünk, mi több van némi megtakarításunk is a lakástakarékban, és most jön a harmadik baba. Feleségem 40 év alatti, megvan a tb viszonyunk, nem vagyunk sorozatgyilkosok,... tehát minden feltétel adott! Nyilván nem akarjuk magunkat mindenképpen adósságba kergetni, ha nem muszáj, de a jelenlegi helyzetben kamatmentesen, szabad felhasználásra kapni 10 misit (vagy akár csak 1-et is), mindenképpen jól hangzik! Pláne amikor az államkincstárnál is 15-20%-os kamatot fizetnek, ha csak náluk parkoltatom a pénzt. A másik lehetőség a lakástakarékhoz tartozó hitellel való játék, mivel úgy emlékszem, hogy az is kedvezményes kamatozású lenne. Ha a kettőt még értelmesen kombózni is tudjuk valahogy, akkor akár nagyon jól is járhatunk ha ügyesek vagyunk/leszünk! És akkor még meghosszabbították az otthonfelújítási támogatást is, ami szintén jó lehetőség! Ne értsetek félre, nem az a cél, hogy mindet kihasználjuk, de legalább valamelyiket jó lenne, ha már adottak a lehetőségek! Ha meg többet is tudunk egyszerre, akkor miért ne "optimalizálnánk" ezeket? Ezért próbálok most infókat gyűjteni. Köszönöm egyébként az ötleteket, minden hsz-nek örülök!
2023. ápr. 21. 20:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Dehogy veszünk össze, én csak próbálok lámpást adni a kezetekbe :). Hiba volt nem felvenni anno legalább 4M Ft 3%-os lakáshitelt a Falusi CSOK mellé, ugyanis a teljes tartozást elengedték volna, amikor a 3. gyermekkel betöltöd a 23. hetet. Az a baj, hogy ilyenekre nem hívják fel abankokban a figyelmet, mert egyrészt nincsenek képben, másrészt a bank ebben ellenérdekelt.

Még most sem késő felújításra felvenni 4M Ft piaci kamatozású hitelt a baba születése előtt, az sem probléma, ha magas a kamata, hiszen nem fogjátok fizetni :). Ha az ingatlan értéke elbírja, én ezt mindenképpen meglépném, akármennyire nincs szükségem pénzre, mivel 4M Ft talált pénz még a babavárónál is jobb, hiszen azt vissza kell fizetni. Ettől függetlenül a babavárót is felvenném, mert kamatmentes, azt betenném állampapírba most.

2023. ápr. 23. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!