Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Eurós számláról hogyan tudok...

Eurós számláról hogyan tudok forinthoz jutni?

Figyelt kérdés
Szlovákiában élek, és az évek alatt sikerült összespórolnom annyit, hogy már tudnék házat/lakást venni Magyarországon. Euróban van a pénz a folyószámlámon egy szlovákiai bankban. Hogyan tudnék forinthoz jutni a lehető legkevesebb levonással? Most semmiképpen nem váltanám át a pénzt, ugyanis baromi erős a forint, de szerintem hamarosan visszacsúszik 400 körülire.
2023. ápr. 15. 04:46
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Nagyobb összeg esetén a bankok rendszerint biztosítanak egyedi árfolyamot, így elsősorban őket keresném.


Másik opció Revolut, prémium előfizetéssel.

2023. ápr. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Euróban is fizethetsz, ha úgy egyezel meg az eladóval. Hol nézegeted a lakásokat?
2023. ápr. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 köszi utánanézek ezeknek (revolut, wise)


#2 gondoltam erre is, de a forint olyan hullamvasutat produkál, hogy jelentős veszteséget könyvelhetek el a rossz időzítéssel, nekem a minél gyengébb forint a jó, aki eladja a lakást, annak meg a minél erősebb forint kedvez, nehéz lenne beütemezni az adásvételt...


Az elmúlt pár hónapban 50 forintnyit is erősödött a forint az euróhoz képest, ez 100ezer euró esetén 5millió forint


Amúgy Budapesten nézelődök....

2023. ápr. 15. 07:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nagyobb esélyt látok arra, hogy simán tudod fizetni a lakást euróban. Szóval én az felé mennék. És szépen a napi limitet kihasználva elkezdeném leszedegetni atm-ből.
2023. ápr. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem kell kapkodnod, viszont bármikor beüthet valami, amitől megint gyengülni kezd a forint és kedvezőbben válthatod át az eurót.

Mennyit kamatozik ott a pénz most euró számlán. OTP-nél tartod Szlovákiában?

2023. ápr. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4 ez is egy opcio, gondoltam ra


#5 otp megszunt nalunk, mbank-ban tartom, ez egy ingyenes netbank, nem kamatozik semmit a penzem

2023. ápr. 15. 09:14
 7/10 anonim ***** válasza:

"És szépen a napi limitet kihasználva elkezdeném leszedegetni atm-ből."

Ez nem egy jó ötlet, az atm-es kp-felvétel magas költsége miatt.

Valóban a télen kellett volna lakást venned, amikor még 5 millióval többet ért az euród forintban.

Mi az oka egyébként, hogy Budapesten nézel lakást, nem mondjuk Pozsonyban, ha egyébként Szlovákiába köt a munkád?

2023. ápr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pozsony 150km, Budapest 50km ;)
2023. ápr. 15. 10:10
 9/10 anonim ***** válasza:
És a munkád nem köt Szlovákiába?
2023. ápr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Valamennyire igen de IT-s vagyok HO-ban, szoval nem gond
2023. ápr. 15. 10:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!