Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a büntető eljárás vállás után?

Mi a büntető eljárás vállás után?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk házasok a párommal, de már 6 éve élünk párkapcsolatban. Egyetlen egy gyermekünk van aki mostanába tölti a 2. életévét.

1 éve vettük fel a szabadfelhasználású babaváró hitelt lakás felujítás céljából. Sajnos megtudtam, az utobbi napokba, hogy a párom több mint 2 éve megcsal egy munkatársával. Fejben már gondolkoztam a válláson, de félek. Mi a büntető eljárás vállás esetén?


2023. ápr. 12. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Keress egy ügyvédet, mindegy mibe kerül, megéri. Ezt az ügyet már a válás előtt tisztázni kellene, azonkívül számos problémád lehet még: vagyonmegosztás, gyermekelhelyezés, stb.

Sokan nem válnak el papíron, amíg le nem fut a kötelezettség, fölösleges az államot tömni, ha békében lehet külön élni.

2023. ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha válás előtt végtörlesztitek a hitelt, akkor pluszban csak az igénybevett kamattámogatás összegét kell kifizetni.

Ha nem fizetitek vissza válás előtt, akkor a válóper után a kamattámogatás összegét egyben ki kell fizetni és a hitel átvált piaci hitelre, aminek a törlesztője 100000-120000ft.

2023. ápr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És mind a két félnek 120 ezer havonta?
2023. ápr. 12. 19:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Összesen
2023. ápr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nektek, ha jól értem, a babaváró szerződéskötés óta még nem született gyermeketek és mivel váláson gondolkodsz, valószínűleg nem is fog, így viszont mindenképpen lesz büntető kamat visszamenőleg is és a kamattámogatás is megszűnik az 5. év után, akár váltok, akár nem. Ilyen helyzetben mindenképpen az egyösszegű visszafizetés, a végtörlesztés a kedvezőbb.

Az a baj, hogy sem igényléskor, sem szerződéskötéskor nem figyeltél oda a feltételekre, pedig biztosan elmondták, mire számíthaszt váláskor, vagy ha nem születik gyerek.

2023. ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ugy gondoljatok hogy a kerdezo rendelkezik annyi szellemi tokevel hogy olyan allasa legyen amibol vissza tudják fizetni a felvett penzt buntetokamatostol?


Hat de vegig, akkuratusan azt írja hogy vállás.


😭

2023. ápr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Sajnos megtudtam, az utobbi napokba, hogy a párom több mint 2 éve megcsal egy munkatársával."

És te rögtön elhiszed, amit más mond?

A másik, hogy te magadtól nem vagy olyan jó emberismerő, hogy ha a párod szemébe nézel, akkor lásd rajta, hogy igazat mond, vagy sem?

Ha ő maga vallotta be, hogy megcsal, akkor meg neki sokkal több esze, mint neked. Ilyen labilis házasságra, hazugság közepébe felvenni egy babavárót? Normálisak vagytok?

A harmadik felet (ha van) nem érdekli, hogy olyan menyecskét választott, aki tele van adóssággal? Mert ha netán összeköltöznek miután elváltok, akkor ugyanúgy nyögnie kell a babaváró törlesztést...

2023. ápr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7-es, az illető nőt ismerem. Hetente találkoztam is vele.

Bíztam benne, így nem feltételeztem, hogy a párom vele csal! (Vagy, hogy a párom egyáltalán megcsal.) Rendes nőnek tünt, 3 gyermekes anya és ráadásul férjnél van. Az egyik ismerősöm mondta el, hogy megcsal az illetővel, amikor rákérdeztem a férjem lehajtott fejjel csak annyit mondott hogy sajnálja és csak sze*elni jártak össze, de soha nem szerette!

Bár kiderült hogy kb. ez már 2 éve ment lassan köztük tehát lehet volt érzelmi kötődés is. És sajnos nem láttam és elhinni sem akartam mert BÍZTAM a férjemben. Annyi pénzem sajnos nincsen visszafizetni a felvett hitelt büntetőkamatostól, tehát félek a vállástól!

2023. ápr. 13. 20:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, hogy te nő vagy? Megesküdtem volna, hogy férfié a kérdés.
2023. ápr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne váljatok el, csald meg te is.
2023. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!