Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitel? A többi lent👇

Babaváró hitel? A többi lent👇

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyből a közepébe is vágok.

A párom lassan egy év után középre a mai nap hogy amúgy ő meg a neje akkoriban vettek fel babaváró hitelt. Van egy 4 éves kislányuk, viszont a hitelt a kislány születése után vették fel.

5 éven belül kellene mégegy baba nekik hogy ne kelljen vissza fizetni az összeget ami elvileg 17 millió forint. Valaki tud erről valamit mondani hogy ez pontosan hogy működik? Ha nem lesz gyerek tényleg vissza kell fizetni, ezen kívül lesz még nekik valamilyen büntetés?

Nem tudom mikor fog letelni az 5 év….

Kérlek segítséget.


2023. ápr. 7. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem születik gyerek 5 éven belül, akkor az eddig igénybevett kamattámogatást egyösszegben vissza kell fizetni és q hitel átvált piaci kamatozású hitellé.
2023. ápr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inkább csináljanak még 1 gyereket, jobban járnak
2023. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Fiúk, lányok. Én a kérdést sem értem, valaki segítsen.


"A párom lassan egy év után középre a mai nap hogy amúgy ő meg a neje akkoriban vettek fel babaváró hitelt. "


Ezt a mondatot tudja valaki értelmezni?

2023. ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A csaj összejött egy nős hapsival.
2023. ápr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha osszehazasodtok es szuletik gyereketek akkor ujra kamatmentes lesz a hitel.

Nem tudom elvaltak e mar, ha igen, akkor kb most 130ezer a torleszto (masok irtak 160at is), illetve mivel nem szuletett gyerekuk, egy osszegben vissza kell fizetni a kamattamogatast. Arra figyeljetek, hogy habar 120 nap van megadva erre, paromek 90 napot kaptak ra.

Azt irod 4 eves a kislany, akkor 2019-ben vettek fel a hitelt, akkor amit vissza kell fizetni egyben az kb 1millio ft. Uj hazassaggal ugy tudom ujraindul az 5 ev (bar ezt sokan cafoljak, van ahol azt irjak nem ujraindul hanem folytatodik) es ujra kamattamogatott lesz a hitel.

Azert tudom ezt, mert a parom 2019 ev vegen vette fel a volt feleseggel. 8,5 millio ft, havi 40ezerrel szamolva. Elvaltak, 126 lett a torleszto es 901ezer ami vissza kell egy osszegben fizetniuk. Nekik ha igy maradna, 30 milliot kellene a vegen visszafizetni. En mint uj feleseg csak akkor megyek bele a tortenetbe, ha betoltom a 12 hetes terhesseget. De nem vallalom at a volt felesegtol olyan ertelemben, hogy az en nevemre keruljon a hitel. Csak mint uj hazastars, “megmentem” oket az adossagtol.

2023. ápr. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

3-as: Én ezt se értem:


"Van egy 4 éves kislányuk, viszont a hitelt a kislány születése után vették fel."


A babavárót a gyerek születése előtt lehet csak igényelni... vagy az első gyerek igy most nekik nem számít és csak a következőre szeretnék felvenni aki majd lesz ?

2023. nov. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!