Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha bankkártyával fizetek...

Ha bankkártyával fizetek valahol, akkor a tranzakció díja kit terhel, a bankkártya vagy a terminál tulajdonosát?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 1. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
A terminál tulajdonosát. A kereskedő fizet a banknak fix díjat + jutalékot. A vásárlónak ingyenes a bankkártya használat. (Kivéve: repülőjegy,koncertjegy vásárlás. Ott felszámolnak "kényelmi díjat", ha online veszed meg és kártyával fizetsz.)
2023. ápr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
1: a kényelmi díjnál is ingyenes a kártya használat, a kényelmi díj inkább olyan, mint a házhozszállítás költsége, az áru mellé raknak még egy tételt.
2023. ápr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

@18:45


okè, de a hàzhozszàllítàs egy valid szolgàltatàs. Az ilyen "kènyelmi díjak" meg szèlhàmos lehúzàs. Fizetsz a semmièrt.

2023. ápr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
3: a kényelmi díj is egy valid szolgáltatás. Általában ugyanis az a weboldal haszna, amin keresztül az értékesítés zajlik. Ugyanúgy, mint a házhozszállításnál a termék + futár kapcsolat.
2023. ápr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Nekem akkor is furcsa. Azt hittem, hogy az a jó, ha a jegyemet otthon veszem meg, nem személyesen. (Így nincs irodabérlet, alkalmazotti bér stb.) Ha személyesen veszem meg a pénztárban, akkor nincs ez a plusz költség. Repulőjegynél csak bankkártyás fizetésnél írja hozzá ezt a tételt, átutalás választásánál nem. (Bár ott engem terhel az átutalás költsége.)
2023. ápr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Azon lehet vitatkozni, hogy mennyire röhelyes a kényelmi díj (szerintem is az, de mondom, sok esetben a kényelmi díj egy harmadik fél haszna, ahogy a vaterának is fizetsz, ha eladod a megunt vackot, úgy a jegy portálnak is fizetni kell valakinek a portál használatát).


Ettől viszont még a kártyás fizetésnek semmi köze a kényelmi díjhoz, az teljesen ingyenes, csak felszámolnak neked egy plusz tételt, de semmi köze a kártyához.

2023. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Én nem tudom ki volt az a barom, aki kitaláta ezt a kényelmi díjat, illetve magát az elnevezést.
2023. ápr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem védeni akarom, én is utálom a kényelmi díj és hasonló megoldásokat, meg a "sajnos pont nem működik a terminál" üzleteket is.


Viszont magát a gondolkodásukat értem (még ha nem is értek egyet velük). Azt csak te gondolod a legtöbb esetben, hogy "nincs irodabérlet, alkalmazotti bér, stb", mert valójában a színház, jegyiroda, légitársaság, stb. ugyanúgy fenntart irodát, boltot, alkalmazottat, offline pénztárgépet, KP-t és aprót váltanak, hogy vissza tudjanak adni, fizetnek a pénzszállítóknak, mert a KP bevételt ugyanúgy biztonságba kell helyezni, amíg még létezik. A legtöbb online fizetős rendszer utólag, kiegészítésként, a meglevő fizetési lehetőségek mellett jelent meg újabb alternatívaként, de azt a legtöbb esetben csak részlegesen váltotta ki. Amíg viszont kénytelen egy cég KP fizetést is elfogadni, addig nem tudja megspórolni annak a költségeit. Viszont mellette az online fizetésnek is vannak költségei.


Ha pedig nem kénytelen benyelni, mert át tudták hárítani, akkor nem fogják megtenni. Amíg maguk a szolgáltató/kereskedő cégek el nem kezdenek versenyezni a szolgáltatásaikat/termékeiket közvetítő cégek áraival azért, hogy inkább tőlük vásárolj, mint a közvetítőjüktől, addig nem lesz ebben változás.


Az árazás mindig valamilyen üzletpolitikai döntés mentén történik. Ha nyűg és anyagi teher a boltnak, hogy ki kell szállítani a terméket, akkor szállítási díjat számít fel. Ha ösztönözni akar, hogy inkább tőlük vásárolj, mint mástól, akkor inkább átvállalják a szállítási költséget. Ha ezzel nagyobb költekezésre tudnak bírni, akkor bizonyos összeg fölött szállítják ingyen.

Ahogy a közmű szolgáltatók többsége rájött, hogy egy rakás pénzt meg tudnak spórolni vele, ha nem postáznak elszámolást és számlákat, hanem inkább adnak egy kis kedvezményt, ha beéred az online fizetéssel. Vagy akár egyenesen büntető felárat számolnak fel érte, ha te még mindig papír alapon kéred az elszámolást.


Ma még ott tartunk, hogy azért büntetnek "kényelmi díjjal", hogy online fizethess. Idővel át kéne billennie a mérlegnek, hogy inkább a KP használatot büntessék és a mindenkinek kényelmesebb online megoldás felé tereljék az embereket.

Kivéve, ha nem kénytelenek ezt megtenni. Mert amíg lehet kényelmi díjat beszedni az egyszerűbb megoldás után mindenkitől és egyre többen is használják, de elengedni sem kell a már mindenki által megszokott kényelmi felárat, addig ez egy extra bevétel mindenkinek, aki él vele.

Tartok tőle, hogy Magyarországon ezt csak törvényi tiltással fogják tudni eltörölni. Amiben a magyar politika nem tűnik túl motiváltnak.


Magyarországon (és az én családomban is) nagyon sokan még mindig ragaszkodnak a KP vásárláshoz. Vagy mert ők ezt szokták meg régen, vagy mert a munkáltatójuk ezt szokta meg és ezért így fizet nekik. Vagy csak mert olvastak egy buta és leegyszerűsítő körlevelet róla a Facebookon, hogy a KP mennyivel jobb, mert az a boltnál marad és nem kell a banknak fizetni érte (kár, hogy ez nem ilyen egyszerű és a KP használattal a boltnak is, meg a társadalomnak is egy csomó költsége van)...

2023. ápr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!