Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Válásnál lehet így osztozkodni?

Válásnál lehet így osztozkodni?

Figyelt kérdés

Lehet olyat válásnál csinálni, hogy a közösen tulajdonolt tehermentes lakást a feleségem megvásárolja tőlem az én tulajdonrészem közösen megbeszélt összeg fejében (ami egyéb osztozkodások miatt jóval kevesebb, mint a lakás értékének a fele), illetve erre adnak a bankok lakáshitelt? Nyilván ha minden más tényező klappol - önerő, kereset, stb.

Adva van egy 50 milliós pöpecen felújított pesti lakótelepi lakás (72nm), ebből adnám el a tulajdonrészem a feleségemnek 18 millióért, mert minden más vagyontárgy (megtakarítások, autó) maradnának nálam és ebben békésen meg is egyeztünk.



2023. márc. 31. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kölcsönösen megegyeztek, akkor BÁRHOGY lehet osztozkodni. Ha nincs megegyezés, akkor van csak per.
2023. márc. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez ellen nem lesz a bíróságnak semmi kifogása (bíróság ugyanis akkor is van, ha van egyezség, ilyenkor megkérdi a bíró, hogy van e, ha igen, akkor gyorsan lemegy az egész).



Banki hitel viszont nehezebb, mert a feleségednek egyedül kell felvennie.

2023. márc. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

" illetve erre adnak a bankok lakáshitelt"


Ez az exfeleséged problémája, hogy honnan teremti elő a lakás megvásárlására a pénzt.

Neki kell körbejárnia a bankokat, hogy fog-e hitelt kapni.

2023. márc. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Persze, tudom hogy ez az ő reszortja, hitelből vettük a lakást mi is, csak ki is fizettük 3 év alatt a hitelt. :)

Neki vannak ilyen abszurd elképzelései, hogy legyek én a kezese, de ebbe nem fogok belemenni. Ő ezen nyilván megsértődik, de nem benne nem bízom, hanem az új párjában (mert biztos lesz). Ő meg biztos szerelmes lesz, én nem akarom meghagyni a lehetőségét annak, hogy az új palija esetleg felhergeli, hogy "hát az ex férjednek úgyis van lóvéja, biztos az mindig fontosabb volt neki, mint Te, ne fizesd a hitelt, úgyis ő a kezes". Nem akarok ilyen felületet hagyni. Nem miatta, nem benne nem bízom, hanem abban, hogy mennyire veheti majd el az "eszét" egy új szerelem.

Nyilván ha nem kap hitelt, akkor marad az ingatlan eladása és akkor én majd abból kapom meg a részem, ő meg megkapja a 32 millióját, az már szép önerő, arra talán hitelt is kap (bár 350 nettóra nem tudom, hogy mennyire lesznek a bankok bőkezűek). Viszont akkor lutri, hogy milyen lakást vesz, ezt meg az utolsó szögig felújítottuk. Sajnálnám eladni még úgy is, hogy sajnos soha többé nem lesz már az otthonom. Picit megnyugtat, hogy ő ott marad, még úgy is, hogy tudom, hogy biztos idővel új családja lesz.

2023. márc. 31. 16:19
 5/10 krwkco ***** válasza:

" illetve erre adnak a bankok lakáshitelt"

Meg kell kérdezni egy hiteltanácsadót vagy banki ügyintészőt. Mert a vétellel a feleségednek lesz egy 100%-os tulajdonú lakása, amire rá lehet tenni a jelzálogjogot.

2023. márc. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Ne legyél kezes, sok közöd úgy sem lesz már az exedhez.

Ez a "lesz új párja " szöveg meg mi? Honnan tudod hogy lesz? Mikor? Ki? Meg minek?

Akar egyáltalán?

És ha igen? Azt sem tudjuk milyen jellegű kapcsolat lesz, lehet hogy nem fogja fizetni a hitelt a palija nyomására hogy majd te úgyis kezes vagy, de lehet hogy pont emiatt lesz könnyebb neki fizetni mert palija lesz aki besegít anyagilag.

Ne kombinálj ennyire előre ezeken. Túl sok a ha...

2023. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6-os: Mi az, hogy "mi ez a szöveg"? Hát nyilván ameddig fut a hitele biztos lesz új párja. Egy hitel minimum 10-15-20 év. Nyilván lesz új párja, elég szép nő és első látásra jó party.

De nem ez a lényeg, csak nem akarom megadni a rizikót annak, hogyha az új palija valami pénzéhes csávó lesz, hogy felhergelje az ex nejem.

Nem kombinálok, NEM fixen ezzel számolok, de nem akarom megadni a lehetőségét ennek a forgatókönyvnek. Lehet, hogy ez lesz, lehet hogy nem. De nem akarom megadni a lehetőségét.

2023. ápr. 1. 00:35
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

7# De mégse mindegy neked hogy mi lesz az exeddel.

Nem tökmindegy neked kivel áll össze? Ne legyél kezes, azt' meg van oldva a probléma, de te valamiért mégis az akarsz lenni?

Nem értelek.

Más: szép nő, meg kapós, jhaj jány ilyen szép nő hánykolódik egyedül mert nem kell neki senki hiába udvarolnak, vagy túl szép és nem ajarnak tőle semmit. Ahogy öregszetek egyre jobban előtérbe kerülnek a belső értékek mindkét nemnél.

Gyerek van? Az tovább bonyolítja a dolgokat.

2023. ápr. 1. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-as: Ne haragudj, de Te elolvasod amit írok? Ezt írtam:

"Neki vannak ilyen abszurd elképzelései, hogy legyek én a kezese, de ebbe nem fogok belemenni."


Azért nem értesz, mert nem figyelsz. :)

2023. ápr. 1. 17:01
 10/10 anonim ***** válasza:

9# oké, ő akarja a kezességet.

És te? Ha te nem, akkor mit számít az hogy ő mit akar?


Állj már ki magadért hogy mit akarsz.

Ezért nem értem hogy jön ide az exed nem létező állítólagos jövőbeli kanija.

2023. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!