Érdemes állampapírba tennem a pénzem, ha bármikor előfordulhat, hogy szükségem lesz rá?
Szeretném a kevés megtakarításomat állampapírba tenni, viszont nem tudom, hogy ilyen esetben megéri-e.
Infláció követőn gondolkodtam, de mi van, ha tegyük fel adódik egy olyan ingatlanvásárlási lehetőség, amit nem akarok kihagyni.
Bármikor visszakérhetem a pénzem? Mennyi kamatot vesznek le róla ilyen esetben?
Nem vagyok nagy matek zseni, ezért úgy is kérdezhetném, hogy PMÁP esetében mennyi idő után vehetem ki a pénzem úgy, hogy ne jöjjek ki minuszosan.
Előre is köszönöm a segítséget.
@10
Ha valamit baromi rosszul csinálsz, akkor lehet.
De ki mondta, hogy az autód totálkárosra kell törni, ha beleülsz? Közlekedni is lehet vele, normálisan, előre haladva...
Az állampapír olyan, mint a konzerv, amit a boltban megveszel. A konzerv a főzés tekintetében analfabéták étele. Az állampapír a pénzügyi analfabéták befektetési formája. Azoké, akik nem akarnak tanulni a befektetésekről (azaz, pénzügyi analfabéták, s azok is akarnak maradni). A konzervvásárlók sem akarnak a főzésről tanulni. Más a helyzet, ha rendelkezel 100 millió fölötti befektethető összeggel, akkor már kis részben (5% körül) lehet állampapírod is a portfoliódban.
Az állampapír hozama jelenleg meg sem közelíti az infláció mértékét, vagyis csak bukni lehet rajta. Aki megtanul a tőzsdén kereskedni, befektetni, az messze túlszárnyalhatja az inflációt, akár meg is többszörözheti a tőkéjét (napi 1-2%-ot csinálok daytrade-del, skalppal). Aki megtanul főzni, fejedelmi kajákat készíthet és ehet. Sőt, másokat is vendégül láthat. Próbálja meg ezt az, aki konzervkaján él...
Az állampapír nem fog mindig ennyit fizetni (lesz az idővel újra 3-5% is), bár most is veszteséges a "hozama". Amikor valaki állampapírt vesz, azt hiszi, hogy több lesz a pénze. (A valóságban kevesebb.) Aki megtanul a tőzsdén kereskedni és/vagy befektetni, annak nemcsak a pénze lesz több, de ő maga is több lesz, hisz rengeteg információ, tudás, képesség és jártasság "ragad rá".
Tudom, hogy a pénzügyi analfabéták és a trollok ezt a kommentem is le fogják pontozni, de ez őket minősíti. Írásaim minden szava aranyat ér. Én a tudásommal a világ legszebb tengerpartjain élek, a legmagasabb hegycsúcsokról nézek le, a legjobb éttermekben vacsorázok, a lepontozgatók pedig lepontozgatással élik le az életüket. S közben nincs egyetlen forintnyi állampapírom sem...
#15
Ha a legjobb éttermekben vacsorázNÁL, akkor a gatyád is rámenne, hogy szórod a pénzt, mert 100 eurónál kezdődik ott egy fogás, vagy egy üveg bor, tehát 2 személyre 500-1000 euró egy vacsora.
Ezeket csak a szupergazdagok engedhetik meg maguknak, akiknek legalább 100 milliója van, de nem forintban, hanem euróban.
Idehaza még ha havi 5-10 millió forintos jövedelmed lenne, akkor se engedhetnéd meg magadnak a legjobb éttermeket, mert ezzel minden hónapban elszórnád a jövedelmedet, főleg ha lakhatásra, rezsire, gyerekekre, óvodára, iskolára, feleségre is költenél belőle, egy fityinged se maradna.
Tehát értelme nem sok van annak, amivel hencegni próbálsz, mert a második mondatoddal cáfolod az elsőt.
Screenshotot pedig továbbra se csatoltál a kereskedéseidről, befektetéseidről, vagyis ide jársz dicsekedni a semmivel.
@5
3 M Ft-ról van szó.
Kérdező, ha mernél minimális kockázatot vállalni, már január óta kereshettél volna egy 30-50%-ot legalább részvényekkel vagy bitcoinnal.
Szándékosan nem a csúcsot mondom, mert a bitcoin konkrétan duplázott november óta.
#16: vagy bukhatott vilna 80%-ot.
Az a kockázat benne, hogy előre nem tudod. És ha meg szar van, és kéne a pénz nem tudod kivenni, vagy vsak nagy bukóval.
A "bármikor előfordulhat, hogy szükségem van rá" mondat melyik részét nem érted?
Cserébe lemondasz a magasabb profit lehetőségéről.
#17
Minden tévhittel ellentétben részvény vásárlásán csak akkor buksz, ha olcsóbban adod el, mint amennyiért vetted. De ez igaz a valutára, devizára is. Ha tartod és nem adod el, nem buksz rajta.
Sokan vettek 400 Ft feletti árfolyamon dollárt vagy eurót, pedig csak rá kellett volna nézniük a grafikonra és azt látták volna, hogy soha nem volt még olyan drága. Pedig akkor kell venni, amikor olcsó és eladni amikor drágább.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!