Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakashitel vagy még várjak?

Lakashitel vagy még várjak?

Figyelt kérdés

Kb 15 milliom van kp-ban + 2.5 millio lakaskassza + 2.5 millio egyébb gyorsan hozzáférhető itt ott. Szóval 20 millio önerőm van. De emellett most eleg jol tudok felrerakni kb 400 ezret havonta. Gondolkozom egy 20 milliós lakáshitelen csak ugye most nem olyan jó feltetelekkel tudnek felvenni. Jelenleg a penzemet rovid leharatu kincstarjegybe tartom.


Szerintetek várják még vagy vegyek fel hitelt?



2023. márc. 24. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
A mai vilagban azert nagy batorsag hitelt felvenni
2023. márc. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ milyen konstrukcióval tudsz hitelt felvenni és milyen célra lesz az ingatlan.
2023. márc. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Én várnék. Főleg, amíg a lakáshitel kamat is meg a PMÁP kamata is ilyen magas.
2023. márc. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Lakashitel.
2023. márc. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 NTBS ***** válasza:
92%
Nehéz kérdés. Nem biztos, hogy olcsóbb lesz az ingatlanok ára, az infláció meg rontja a pénzed értéket.
2023. márc. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Én a helyedben nem hallgatnék a gyakori olvasóközönségére :)
2023. márc. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Már van egy kiszemelt ingatlan, és az kb. 37 m Ft?...

Nekem egy olyan lakás megtalálása, amibe át szeretnék költözni, 2,5-8 év volt eddig úgy, hogy minden nap kerestem.

2023. márc. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én felvenném de csak fix törlesztőjűt és csak olyat amit később ki lehet váltani, ha lejjebb mennek a kamatok.
2023. márc. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Most megoldott a lakhatásod? Vagy bérelsz lakást (és havonta "dobod ki" a pénzt?)


Ha a lakhatásodért jelenleg nem fizetsz, akkor várnék 1-2 évet, amíg rendeződnek a kamatok, mert ez horror.

Ha jelenleg bérelsz lakást, akkor évente alsó hangon 1.5 milliót dobsz ki az ablakon, ilyenkor megéri felvenni a hitelt magasabb kamaton is és ahogy a 8-as írta, később kiváltod kedvezőbb hitellel.

2023. ápr. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Csak 80 ezret fizetek/hó albira, így nem jön ki a matek nekem sehogy se, hogy megérné egy saját ingatlan most jelenleg.... (az elmúlt pár hétben jól beleástam ebbe magam) főleg, hogy 16% kamatot kapok most az állampapírral. Hogyha nem nőnek 2 év alatt 32%-nál nagyobbat az ingatlan árak, akkor nem látom sok értelmét most hitelt felvenni. 2 év alatt meg még lehet össze is tudok gyűjteni annyi pénzt, hogy talán hitel se kell, de 20 millió biztos nem, max a 10. Az meg már mindjárt barátibb. Köszönöm a válaszokat!
2023. ápr. 2. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!