Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankok kategorizálják az...

A bankok kategorizálják az ügyfeleket?

Figyelt kérdés
OTP-s vagyok. 3. évem az egyetemen, most kezdtem mellette dolgozni. Eddig minden hónapban a szüleim átküldtek nekem "X" összeget az egyetemre, + jöttek az ösztöndíjak. Pár hónapja dolgozok és hogy fizut kapok nyilván nőtt a pénzmozgás a számlámon. És 2 hónapra rá, hívtak is a bankból ilyen meg olyan ajánlattal. Ennyire figyelik hogy kinek milyen mértékben változik a pénzmozgás a számlákon? Úgymond "feljebb kerültem" 1 szinttel? Vagy hogy kell elképzelni ezt a bankoknál? Gondolom azt nézik,hogy kinek mennyi pénz van a számláján,mennyi a havi rendszeres jövedelem, mennyit költ stb. Vagy tévedek?

2023. márc. 22. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Több pénzt akarnak legombolni rólad. Olyan szolgáltatást szeretnének eladni neked amire nagy szükséged nincs.
2023. márc. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A bérutaláshoz oda szokott lenni írva közleményként hogy bér...
2023. márc. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tévedsz, az eltartottból önálló fizetéssel rendelkező klienssé léptél elő, aki már hitelképes is. Majd ha a számlád adott összeg fölé megy, akkor VIP ügyfél lesz belőled. Nem feltétlenül a lenyúlásra mennek, mert a számlán tartott összeg nekik akkor is fial, ha kevés a számlavezetési díjad. Ha felhívnak, vagy módosítást javasolnak, érdemes bemenni és végiggondolni. Gyakran elavult, régi, drága konstrukciójú számla helyett ajánlanak korszerűbbet, olcsóbbat.
2023. márc. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen kategorizàljàk az ügyfeleket. A szàmlaszerződésed kisbetűs részeiben benne van ,ill az àszf-ben is hogy milyen célokra hasznàlhatják fel a szàmlaforgalom adataidat. Üdv egy banki dolgozó 😉
2023. márc. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezután majd prémium ügyfél (havi 500K bejövő utalás felett már az vagy) aztán privát banki ügyfél (KB 100M eszköz szükséges ott tartanod) leszel.

Nyilván vannak kedvezmények, meg bizonyos szolgáltatások amik csak ezeknek az ügyfeleknek érhető el. Viszont hivogatnak majd, hogy most indult egy új befektetési alapjuk beszéljünk rólla... Vagy látjak van fölös pénzed a számlán fektessük be a .... eszküzökbe... Van hogy tényleg kedvező doglot ajánlanak van, hogy nagyon nem (általában).

2023. márc. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ajánlanak személyi kölcsönt/ Hitelkeretet stb mivel làtjàk h van pénzed biztos fizetőképes vagy
2023. márc. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!