Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit lehet várni az amerikai...

Mit lehet várni az amerikai bank csődtől?

Figyelt kérdés
Ajanlatosabb "párna cihában" tartani a pénzt, vagy maradhat a bankban, állampapírban(tudom ennek nincs köze hozzá), részvényekben. Aki nem pánikol de elővigyázatos mit tesz?

2023. márc. 13. 16:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Shortolni kell a nagybankok részvényeit, vagy CFD-it! Nyilván ezzel együtt a nemesfémek ára meg emelkedik. Március 6 óta a Morgan Stanley CFD-it shortolom...
2023. márc. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Áh ennyire nem értek hozzá, még nem is foglalkozom ennyire vele. Csak a megspórolt pénzemet nem akarom hogy elvesszen.

Aranyat gondoltam hogy kellene venni. Találtam ezt a Bartha Károly nevezetű egyént aki ezzel foglalkozik. De nagyon bizalmatlan vagyok. Előre utalással aztán az arany is sokára érkezik meg. Más opció?

Török arany? Azt mondják azzal vigyázni kell.

2023. márc. 14. 11:00
 13/16 anonim ***** válasza:

12: Rövidtávon államkötvénnyel jobban jársz, meggazdagodni nem fogsz, de jobb, mintha bankszámlán tartanád, könnyen hozzáférhető és legrosszabb esetben reál értéken buksz a vásárló értékéből (nincs tranzakció díj, számlavezetési díj).


Hosszútávon részvényekkel van lehetőséged profitot szerezni.


Arany nem befektetés, nem termel semmilyen értéket, profitot, mi több, tárolni szükséges - aminek költsége van. Mi több, most ismét egekben van az árfolyam a múlt heti események miatt.

2023. márc. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Arany nem befektetés, nem termel semmilyen értéket, profitot, mi több, tárolni szükséges - aminek költsége van. Mi több, most ismét egekben van az árfolyam a múlt heti események miatt."

Így is lehet, persze, hogy megveszed a befektetési aranyat és őrzöd. De a valóság az, hogy az arannyal egészen máshogy is lehet kereskedni, és hasznot húzni belőle. Persze aki nincs tisztában a piaci folyamatokkal, az ne kereskedjen vele...

[link]

2023. márc. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Próbáltam rèszvènyekkel foglalkozni, vagyis a bankom csinálta én csak bólogattam... Aztán majd 300ezret veszítettem. Nem vártam tovább mínuszban kivettem. Nem is értek ezekhez a dolgokhoz, én inkább fizikális vagyok. Dolgozok, kupeckodok... A pénzügyek messze állnak tőlem. De így viszont lett egy kis félre tett pénzem aztán hát ugye sok mindent olvasni a neten, elég kiszűrni mi igaz és mi konteó. Viszont elővigyázatos vagyok ezért gyorsan rá kérdeztem a dolgokra...

Köszi a válaszokat, pacsi! ❤️

2023. márc. 14. 17:39
 16/16 anonim ***** válasza:

"De a valóság az, hogy az arannyal egészen máshogy is lehet kereskedni, és hasznot húzni belőle. Persze aki nincs tisztában a piaci folyamatokkal, az ne kereskedjen vele..."


Így van! csak az ilyen termékekkel akad egy icipici bibi! Pont azt a biztonságot veszíted el, amit a fizikai aranytól remélsz, és pont abba az irányba mozdulsz el, amit az egyéb pénzügyi termékeknél elkerülni akarsz.

2023. márc. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!