Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP bankból K&H számlára utalás?

Könyv3moly kérdése:

OTP bankból K&H számlára utalás?

Figyelt kérdés
K&H-s számlaszámra szeretnék utalni, a számlaszám azonban 3×8 szám, ès az OTP csak 2×8at enged beírni . Ez miért van?

2023. márc. 8. 08:50
 1/7 krwkco ***** válasza:
100%
Így látalanban azt mondanám, hogy a "bankon belüli utalás"-t választottad. Az OTP számlaszámai 2-szer 8-asok, a többié jellemzően 3-szor 8-as.
2023. márc. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Az OTP-nél az utolsó szám 8 darab 0. 00000000 így.
2023. márc. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hol akarsz utalni, de be lehet írni a 3x8 számjegyet a mobilbankon és a netbankon is.
2023. márc. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bárhol be lehet írni 3x8 darab számot. Ha a célbank az OTP, akkor az utolsó 8 nullát üresen is hagyhatod, meg fel is töltheted nullákkal. Szóval nem az OTP, és nem egy hivatalos bank oldalán jártál, ha nem volt 3x8 karakternyi hely egy bankszámlaszámot beírni...
2023. márc. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A probléma az,hogy már eleve a bank beírja előre a 117 kezdőszámot,de nekem 116os számmal kezdődik a számlaszám ,amire utalnom kellene.

Hivatalos OTP bank automatánál próbálkoztam , netbankom nincs .

2023. márc. 10. 07:57
 6/7 krwkco ***** válasza:

Amikor "utalás"-ról írsz, akkor nem készpénzt akarsz befizetni egy másik ember számlájára? Ez befizetés. És csak OTP-s számlaszámra lehet. Ezért jelenik meg a 117, mint az OTP kezdőkódja és a 2*8 számjegy helye.

És a szokásos szóhasználatban az volna a valódi utalás,ha már a számládon levő pénzt át tudnád küldeni egy másik számlára egy ATM-nél. Nincs az OTP-nél számlám, ezért nem tudom kipróbálni, de azt sehol sem írják a neten, hogy ez lehetséges volna.

2023. márc. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Király, hogy pont a lényeget nem írod le az eredeti kérdésben, hogy ATM-en szerencsétlenkedsz. Na, ATM-en NEM fogsz tudni csak OTP számlára befizetni. Mi a pékért nincs netbankod amúgy?
2023. márc. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!