Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha túl rövid a számlaszám?

Ha túl rövid a számlaszám?

Figyelt kérdés
Rendeltem valamit külföldről, amit átutalással kellene kifizetnem, viszont a számlaszám 23 számsorból áll és nem 24-ből és így nem fogadja el bankom. Ilyenkor mit tudok csinálni? Írjak a végére egy 0-t? Nem utaltam még küldre soha. A számlaszám mellé, adtak egy iban számot meg egy swift/bic kódot. Ezekkel mit csináljak?
2023. márc. 3. 10:30
 1/9 krwkco ***** válasza:
Külföldi utalást választottál? Mert azt kell! Ha euro, akkor szinte mindig SEPA-t. Ha nem euro, akkor SWIFT-et.
2023. márc. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Simán az "utalás" mentem rá, mkb-s vagyok. Viszont eurot kéne utalnom.
2023. márc. 3. 10:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Még mielőtt utalsz! Pontosan honnan rendeltél? Mert a scam oldalak csinálják ezt az utalósdit
2023. márc. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krwkco ***** válasza:

Átutalás, befizetés -> Deviza átutalás.

Az MKB fogja a forintot eurora váltani a saját árfolyamán, kb. 2%-ra a középárfolyamtól.

2023. márc. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy bicikli boltból, de ismerem a márkát és megbizhatóak. Lehetett volna bankkártyával is fizetnem, csak nincs itt a kártyám. Amúgy az applikációban akartam átutalni, de ahogy látom az mkb honlapján a weboldalukról tudok utalni. Köszönöm a válaszokat.
2023. márc. 3. 11:05
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Ezer százalék, hogy lenne olcsóbb megoldás is a fizetésre, és elég nagy az esély arra is, hogy csak le akarnak húzni pénzzel!
2023. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy sepa utalás 15-20 euro
2023. márc. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 krwkco ***** válasza:

"Egy sepa utalás 15-20 euro"

Biztosan van olyan bank is, ahol ennyibe kerül. De az MKB-nál pl. DigitAll számláról:

4.6. Deviza (eseti) átutalás T napi teljesítéssel, bankon kívül

4.6.1. SEPA elektronikus úton 0,22% + 106 Ft min. 945 Ft, max. 3771 Ft + (0,3%, max. 6000 Ft)

2023. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 krwkco ***** válasza:

Sőt:

4.7. Deviza állandó átutalási megbízás

4.7.3. Bankon kívüli SEPA 106 Ft + (0,3%, max. 6 000 Ft)


Megindítás, törlés.

2023. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!