Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki átutaláshoz milyen...

Banki átutaláshoz milyen adatok adhatóak meg?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy kérdezzek. Van egy külföldi ismeretségem már több mint egy éve. Most úgy néz ki, hogy szeretne kisegíteni.Mivel nem szeretnék személyes adatokat megadni így az utalás gondolom lehetséges a számlaszámommal, swift kódommal. A problémám az, hogy mivel tudjuk milyen ez a világ már, ezekből az adatokból ami az utaláshoz kell, egy külső személy megszerezheti e a többi adataimat? Lehetséges e visszaélés bármilyen módon is?

Illetve van egy lehetőség pénzvisszahívásra bizonyos kölcsségeken belül. Ha én leveszem a pénzt de ő esetleg visszahívja milyen opciók merülhetnek fel? Sajnos elég bizalmatlan vagyok, de ez szerintem nem baj.Nem szeretném megégetni magam. Nem kis összegröl van szó.



2023. febr. 27. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a számlaszámot és a SWIFT kódot adod meg, akkor csak utalni tudnak a számlára, semmi mást. Egy sima SEPA utalást nem tud visszahívni az illető.


Egyébként ha ennyire parázol, akkor Wise vagy esetleg PayPal, de akkor ott ajándékként kell, hogy küldje.

2023. febr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha megadod a számlaszámod, abból nem lehet bajod. Rengeteg bankszámlaszám nyilvános, pl segélyszervezetek, hogy bárki tudjon rá utalni.
2023. febr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy utalás indításához ténylegesen 3 adat szükséges:

- számlaszám

- devizanem (ez az indító számla devizaneme, nem a cél számla, az bármi lehet)

- összeg


Minden más adat (bank neve, címzett neve, esetleg címe) csak metaadat.


Neked tehát mindösszesen a számlaszámod kell megadni

2023. febr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!