Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a legjobb befektetés,...

Mi a legjobb befektetés, rövidtávon?

Figyelt kérdés
Mostanában sokak által feltett kérdés foglalkoztat, mibe érdemes kockázat mentesen befektetni?A bankok 11% kamatot fizetnek egy éves lekötésre, amit most februárban indítottak!A BMÁP,vagy a PMÁP,vagy DKJ,viszont magasabb kamatot fizet!Olvasgattam, hogy melyiket miért érné meg jobban,de ha "feltöröm" a mostani lekötést rosszabb döntést hoznék, úgy gondolom!Kissé későn kapcsoltam,de egy évre terveztem, s ez tűnt a megfelelőnek,akkor!A biztosításból viszont szeretnék átcsoportosítani valami BMÁP, vagy PMÁP-ba!Véleményeket várok,akik matekban jobbak mint én!

#Állampapir mint befektetés!
2023. febr. 26. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi is a kérdés tulajdonképpen?


"mibe érdemes kockázat mentesen befektetni?" : Állampapírba, azon belül is PMÁP vagy PEMÁP. Ha rövid időre kötsz le, akkor esetleg DKJ.


"A bankok 11% kamatot fizetnek egy éves lekötésre": A tied lehet, hogy ennyit fizet, de ez nem általános. A legtöbb bank nem fizet semmit a lekötésekre.


"ha "feltöröm" a mostani lekötést rosszabb döntést hoznék": milyen a mostani lekötésed, mikor kötötted le, milyen futamidőre és mennyi kamattal?


"BMÁP, vagy PMÁP-ba!Véleményeket várok,akik matekban jobbak mint én!": Az én véleményem, hogy a PMÁP jobban megéri, mint a BMÁP, mert nem várató, hogy a diszkont kincstárjegyek kamatai jelentősen növekedni fognak a következő hónapokban, év végére pedig várhatóan jelentősen csökkeni fig a BMÁP kamata, így a PMÁP éri meg jobban.

2023. febr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A bankok 11% kamatot fizetnek egy éves lekötésre"


Minusz kamatadó, szóval az 9,3%.

Év végi lejáratú DKJ (annál későbbit nem látok) meg tisztán 12%-al növeli a pénzed, ha most megveszed.

PMÁP év végi feltöréssel szintén kb 12%. Ha nem kell feltörni, vagy nem az eégszet, akkor még jobb.

Miért lenne érdemes inkább a bankot választani?


"ha "feltöröm" a mostani lekötést rosszabb döntést hoznék, úgy gondolom"


Ha most feltöröd és bukod az eddigi 1-2 hónap kamatot még mindig jobban jársz a 10 havi DKJ-val. Ha fixen egy év múlva kell a pénz.

Ha hoszzabb távon se feltétlenül kell a(z összes) pénz, akkor meg PMÁP.


BMÁp számomra kiszámíthatatlan hogy fog változni a kamata. Én nem akarok ilyennel szórakozni, PMÁP sokkal átláthatóbb a számomra.

2023. febr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat mindkét hozzászólónak!Nagyon hasznosnak találtam,de én a biztonságra törekedtem ,amikor az OTP meghirdette ezt a lehetőséget!Az egy évre lekötött, 11%-s kamatnál nem találtam akkor a banki kamatnál jobbat! A tájékoztatóban nincs jegyzési díj ,és kamatadóról sem volt szó a leírás szerint! Azóta persze utána olvasva én is, hozzátok hasonlóan hoznám meg a döntést!A PMÁP -a szavaznék én is a mai ismereteim szerint!
2023. márc. 2. 10:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!