Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaphat így valaki lakáshitelt?

Kaphat így valaki lakáshitelt?

Figyelt kérdés

A feleségemmel el fogunk válni. A vagyonmegosztást úgy beszéltük meg, hogy a lakásunk jelenleg 55M-t ér, de mivel sürgős, ezért eladjuk 50-ért. Ezen kívül a megtakarításunk részvényekben 15M-t ér és van 5M állampapírban. Tehát az össz vagyonunk.

Összesen van tehát 50+15+5M vagyonunk, ami 70M forint.

Ezt elfeleztük és a maradék 35M-t úgy osztjuk meg, hogy a részvények + állampapír nálam maradna (20M összesen), így a lakás eladásából én már csak 15M-t kapnék, ő pedig 35M-t.


Két opció merült fel:

- Ő elsétál 35M forinttal, én 15-tel + a többi vagyonnal és utána vesz egy másik lakást, önerőnek elég jó a 35M.

- A másik lehetőség, hogy felajánlottam, hogy kivásárolhatná az én tulajdonrészem 15M forintért. Viszont nincsen ennyi pénze/pénzünk, ezért erre lakáshitelt venne fel.

A kérdés, hogy ez így működőképes elgondolás-e? Adna erre így a bank lakáshitelt? Persze önerőnyi összeget ez esetben átcsoportosítanánk állampapírból és újraszámolnánk a dolgokat.



2023. febr. 20. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Bank mit mond? 18%ra nem igen fog most adni. Nem fogjatok tudni fizetni
2023. febr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Adna, ha van elég jövedelme.
2023. febr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!