Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy banknál megszüntetem a...

Ha egy banknál megszüntetem a folyószámlámat, akkor minden adat törlődik örökre?

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnénk lakáshitelt felvenni, ezért átmentem egy másik bankhoz, minden tiszta legyen, mivel volt pár Szerencsejátékos meg kaszinós befizetésem tavaly, és sok helyen hallottam, hogy ez kizáró ok. Tehát a régi folyószámlám utalásait már nem fogja a bank látni ugye?
2023. febr. 17. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Az egyik bank nem lát rá a másik bank ügyfeleinek folyószámlamozgásaira, akár megszűnt a számla, akár nem.


2. A bank amelyiknél megszüntetted a számlád, nem törli az adatait, a számlamozgásokat, mert az a könyvelésének szerves része.


3. Ez neked egyszerre jó és rossz hír, mert hitelfelvételnél kellhet majd az utóbbi 3 hónap számlakivonata ahol a hitelező vizsgálhatja a beérkező jövedelmedet …meg hát a szerencsejáték költéseket is.

2023. febr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Cibnél voltam, K&H s lettem, valószínűleg az Otpnél lesz a hitelfelvétel. Tehát akkor már csak a K&H s folyószámlám lesz meg visszamenőleg, januártól már csak az van.

A 3 hónap bőven el fog telni.

2023. febr. 17. 19:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk, elég hülye döntés volt, mivel egy hosszabb kapcsolat esetén sokkal jobb esélyekkel indultál volna, a saját banknál. Ez a szerencsejátékos mendemonda meg csak akkor lenne probléma, ha rendszeres lenne, nagy összegű és folyószámlahitelből vagy hitelkártyáról menne
2023. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tuti még az OTP.

Valami valóság alapja csak van.

Szeptemberbe 10 ezret tettem online kaszinóra, októberbe 6 ezret Szerencsejátékra, Novemberbe 5 ezret. Karácsonyra szükségem lett volna egy kis plusz pénzre, így folyószámla hitelt próbáltam igényelni 100 ezer forintot a köcsög Cibtől, úgy hogy 15 évig náluk voltam, sosem volt hitelem, a fizum is 200 felett van évek óta és elutasítottak. Az ügyintéző is mondta, hogy szerinte a szerencsejáték miatt...

2023. febr. 17. 20:11
 5/5 xswerdy ***** válasza:
az OTP általában messze nem a legkedvezőbb kondíciókat kínálja. Általában a bank az összes számlád utolsó 3 kivonatát kéri, de persze letagadhatsz akár mennyit, a KHR-ben csak azt látja, ahol hiteled van/volt.
2023. febr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!