Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A pénzváltóktól kérhetek csak...

A pénzváltóktól kérhetek csak meghatározott címleteket? Milyen egyéb lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Összesen kb. egymillió forintot szeretnék amerikai dollárra és euróra váltani, de bizonyos okokból (turizmus) szeretném a nagy címleteket kerülni, azaz kifejezetten 1, 2 és 5 dolláros, valamint 5 eurós címletekre volna szükségem. Hogy tudom ezt a legegyszerűbben intézni? A pénzváltók várhatóan el fogják utasítani ezirányú kérésemet? Hol érdemes próbálkoznom? A készpénzfelvétellel nincs probléma, de a pénz egyelőre bankszámlán van, a bankomhoz (OTP) fordulhatok azzal az igénnyel, hogy részemre a fenti valutákban és címletekben fizesse ki a pénztárából? Ha mindkettő járható út, várhatóan a pénzváltókkal vagy a bankokkal járok jobban?

2023. febr. 15. 09:21
 1/1 A kérdező kommentje:
Akit esetleg még érdekel a jövőre nézve: végül a bank mellett döntöttem, mert csak minimálisan dolgozott kedvezőtlenebb árfolyammal, mint a legjobb pénzváltók, és sikerült azonnal és pontosan olyan címletekben kiadniuk a pénzt a forintban vezetett bankszámlámról, ahogyan kértem. És bár nincs rá garancia, hogy ez minden fiókban sikerült volna, ha 1-2 nappal előre egyeztetek, akkor biztosan nem kell a szerencsében bízni, mert készülnek a címletekkel. Így megúsztam azt, hogy előbb fel kelljen vennem forintban és pénzváltót kelljen felkeresnem. Igaz, egy párezer forintnyi készpénzfelvételi díjjal járt a dolog, de ezzel a megoldással elégedett vagyok.
2023. febr. 15. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!