A jelenlegi hitelemet at tudom vinni masik lakasra?

Figyelt kérdés

Van egy kedvezo kamatozasu hitelem de szeretnek egy jobb lakasba koltozni. 30M val kerulne tobbe az uj ingatlan es a mostanin van majdnem ennyi hitel es van ennyi kp-m is.


Ha vegtorlesztem a hitelt es eladom a lakast majd az uj lakasra felveszem a 30M -t, akkor magas 9-10% kamatra kapom meg. Ha at tudom vinni a hitelt akkor is ugyan ott vagyok de a jelenlegin a kamat 3.5% de nem biztos , hogy a bank belemenne. A hitelatvitelt az ingatlanos is mondta mint opcio de azt nem tudta megmondani hogy a kamatot felulvizsgaljak e vagy jelenlegi megallapodas szerint mehetne az uj lakason.


2023. febr. 14. 22:22
 1/4 anonim válasza:
32%

A lehetőségek függhetnek a banktól és a hitelterméktől. Általánosan elmondható, hogy ha van egy meglévő hitel, amelyet át szeretne vinni egy új ingatlanra, akkor a bank általában felülvizsgálja a hitel feltételeit, például a kamatlábat és a futamidőt.


A hitel átvitelének módja és feltételei általában a banktól függenek, amely a hitelt kínálja. Érdemes felvenni a kapcsolatot a bankkal, amely az eredeti hitelét biztosította, hogy megtudja, milyen feltételekkel átvihetné a hitelt egy másik ingatlanra.


Ha a bank nem engedélyezi a hitel átvitelét, akkor más lehetőségeket kell keresnie. Ebben az esetben az egyik lehetőség az, hogy visszafizeti az eredeti hitelt, majd új hitelt vesz fel az új ingatlanra. Ebben az esetben azonban figyelembe kell vennie a kamatlábat és a futamidőt, amelyek különbözhetnek az eredeti hitelétől.

2023. febr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Át lehet vinni másik ingatlanra, de csak akkor ha az a tulajdonodban van, vagy a bejegyzett tulajdonos legalább zálogkötelezettként belép a kötelembe.

De így nem. Vagy kell egy 3. ingatlan amire átterlhelteted amíg az új a tulajdonodba kerül.

2023. febr. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hintalow ***** válasza:
100%
Igen, van lehetősèg fedezetcserère, ès akkor a hitel változatlan marad, de ez nem működik úgy hogy a masik ingatlant most vennèd èppen, hanem csak saját tulajdonban lèvő ingatlannal megoldva. (Ès mèg úgy is gyakori az elutasìtás, macerás folyamat alapjáraton)
2023. febr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben megvenném kp-ra az újat, ha már van ennyid. A rêgit meg kiadnám albérletbe. Ez ütné a hitelt a régin, így idővel, ha az letelne, lenne két lakásod is, mindkettő hitel nélkül.
2023. máj. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!