Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi devizautalas -...

Külföldi devizautalas - leggazdasagosabban?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tanacsra enne szüksegem: külföldi örökseghez jutottam es a kinti (kanadai) ügyved a tranzakciohoz bankszamlaszamot ker, ahova utalhat. Viszont kicsit bonyolult az esetem, mivel nem Magyarorszagon dolgozom, hanem egy masik EU orszagban. Igy Magyarorszagon bankszamlaszamom sincs, csak a Kincstarnal vezetett HUF es EUR-alapu szamlam. A tervem az, hogy HUF alapu allampapirokba fektetem a penzt. A kanadai ugyved azonban csak külföldi devizaban tud utalni (CAD/USD/EUR).

Ket opciora gondoltam: megadom a Kincstar devizautalasokhoz hasznalt nemzetközi szamlaszamat (ahonnan majd tovabbutaljak HUF-ban az atvaltott összeget a kincstari HUF szamlamra), vagy Magyarorszagon devizaszamlat nyitok. Sajnos idöközben kiderült, hogy az ugyved nem tud utalni a Kincstarba, mert neki az nem opcio...igy maradt a Magyarorszagon devizaszamla nyitasa (hogy azt majd tovabbutaljam a Kincstarba) vagy pedig Wise/Revolut..? Ti melyiket valasztanatok? Wise-nal tudom kisebb a tranzakcio költsege, de ehhez azu ügyved ker a bank altal kiallitott igazolast, hogy mik a banki adataim, cim, IBAn stb.,..erre a Wise kepes, hogy egy iyen igazolast kiallit szerintetek? Vagy csak adjam meg az EU-s EUR szanlaszamomat, amire kerem az utalast es onnan majd Wise-on ketresztül tovabbutalom Magyarorszagra..?

Ennyi bankszamlat nem szivesen vonnek viszont be az ügyletbe...


2023. febr. 12. 10:33
 1/3 A kérdező kommentje:
esetleg az opcio szerintetek, hogy a Wise-nal CAD szamlat nyitok, arra utal a kinti ügyved (igy legalabb kicsit sporolok a CAD-CAD utalasnal) es onnan tovabbutalom HUF-ba a Kincstarnak tovabb?
2023. febr. 12. 10:35
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kerdest mar egyszer megkerdezted, azota mi valtozott? Akkor leirtuk, hogy magyarorszagon devizaszamlat nyitnod ebben az esetben teljesen felesleges.

Vagy egybol utald Wisera vagy Revolutra (igen, a Wise/Revolut szamlanak is vannak banki adatai, CAD szamlad is lehet, Wise eseten kanadai, Revolut eseten Litvan IBANnal), vagy ha tetszik, utald at a sajat nemet szamladra es onnan utald tovabb Wisera/Revolutra ha az a megoldas jobban tetszik (bar ez egy extra lepes, euros szamlaszamot is tudsz kapni a Wisetol), majd onnan a legjobban akkor jarsz ha bankkartyaval fizetsz az allampapirjaidert, de ha az atutalas tetszik neked, akkor valaszd azt.

2023. febr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm, igen, mar egyszer kerdeztem, de azota az a felallas valtozott sajnos (amit egyböl szerettem volna, vagyis ha siman megadom a kanadai felnek a Kincstar deviza gyüjtöszamlajat, ahonnan tovabbutalodhat az HUF szamlara), de ez sajnos nekik nem müködik. Igy muszaj egy közbülsö lepest bevonnom, vagyis vagy Wise vagy nemet EUR szamlamat.

bankkartyaval sajnos ekkora összeget kizart, hogy lehessen venni allampapirt, max. kisebb tranzakciokkal.

2023. febr. 12. 11:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!