Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha elhagyta az ember a bankkár...

Ha elhagyta az ember a bankkártyáját miért fontos, hogy letiltsa?

Figyelt kérdés

- 5000 ft a limit, felette pin kódot kér vásároláskor.

- Ha neten vesz valamit, meg kell adja a címet, személyes adatokat, hogy hová veszi az illető.

- Pénzt felvenni küldeni nem tud, hiszen szükséges a pin kód.


Tehát miért fontos letiltani a kártyát?


2023. febr. 10. 14:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
5000 forintonként elvásárolja pénzed a szerencsés megtaláló a boltokban.
2023. febr. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A banki alkalmazásban lehet látni mikor és hol használták a kártyát utoljára. Így aki jogtalanul használja meg van a hely, idő és feljelentés esetén köteles a felvételt kiadja a bolt...
2023. febr. 10. 14:34
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
hogy ne lopják el a pénzed
2023. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
3-as? Hogy tudják ellopni a fentieket figyelembevéve?
2023. febr. 10. 14:36
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt vannak külföldi oldalak is, nem csak magyarok, ahol nem akarod, hogy a kártyádat használják.

Ha nem elhagytad, hanem elloptad, akkor nem tudhatod, hogy nem figyeltek-e már, és a pinkód nincs-e a birtokodban.


Másrészt ha elhagytad, akkor nem tudod használni. Ha nem tudod hazsnálni, kell neked egy új. Ahhoz meg le kell tiltani előbb.


Nem biztos, hogy károd lesz abból, ha nem tiltod le azonnal, de ígyis-úgyis le kell tiltanod, akkor meg miért várnál vele?

2023. febr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

5-ös, na ez igaz. Eddig ez jó.

De mindig azt mondják, ha eltűnt azonnal tiltsd le, nehogy illetéktelenek használják... de a tranzakciók alapján lehet tudni hol és mikor és mire használták a kártyát, ha külföldi ország, ha nem.

2023. febr. 10. 14:38
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
AZtán vagy elkapják vagy nem... nem tudom én nem kockáztatnék...
2023. febr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
24 órája nincs meg. A vonaton még meg volt amivel jöttem haza. Utána autóval utáztam. Autóban nem találtam, itthon a gatyám zsebében nincs. Sehol nem találjuk a pénztárcám.
2023. febr. 10. 14:44
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

"2/6 A kérdező kommentje:

A banki alkalmazásban lehet látni mikor és hol használták a kártyát utoljára. Így aki jogtalanul használja meg van a hely, idő és feljelentés esetén köteles a felvételt kiadja a bolt..."


Én találtam meg, és én vagyok a dohányboltos, a kamera éppen ki volt húzva a konnektorból. A srác egy 100 kilós, 180 centis cickány volt. Még sosem láttam. Csodálkoztam, hogy miért veszi külön 5000-renként a cigit, de nem mertem megkérdezni + le is tojom. Ezt mondom a rendőrnek.

2023. febr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"Ha neten vesz valamit, meg kell adja a címet, személyes adatokat, hogy hová veszi az illető."

Kivéve, amikor olyasmit veszel, amit nem kell vinni, mert digitálisan elérhető. Például valaki játékot vesz magának a te kártyád terhére. Vagy egy játékban a shopban kapható szirszarokat, virtuális pénzt, jobb fegyvert, vagy ilyesmit. Vagy vesz ajándékkártyát magának.

Súlyosabb esetben van egy külföldi haverja, és annak adja le a drótot, aztán feleznek. Persze tehetsz feljelentést (mondjuk) a portugál hatóságoknál, gondolom vágod a nyelvet meg a jogkörnyezetet is. Itthon meg kilincselhetsz a banknál, hogy hát nem is te vettél ennyi mindent a neten, adják már vissza a pénzt.

2023. febr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!