Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nincs többé pin kód nélküli...

Nincs többé pin kód nélküli paypassos fizetés?

Figyelt kérdés
Még a szombati napon történt, hogy kb. ezer forintot fizettem, és kérte a rendszer a pin kódot. Eddig a COVID kezdete óta nem volt példa, sosem kellett megadnom. Történt valamilyen változás, hol lehet erről olvasni?

2023. febr. 6. 04:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy összeghatár, amit ha külön-külön tranzakciókkal elérsz a paypass-os fizetéssel, akkor a következőnél már be kell ütnöd az PIN kódot, bármekkora összegben is fizetsz. Ha időközben olyan műveletet hajtasz végre, ami igényli a PIN azonosítást, pl készpénzfelvétel ATM-ből, vagy 15 ezer forint feletti vásárlás, akkor ennek az összegnek a számolása újraindul. Ha jól tudom 75 ezer forint ez a határ. Ha pl 75x1.000.- forintért vásárolsz, akkor a 76.-nál már kérni fogja a kódot. Ezzel az elhagyott kártyával való korlátlan paypass vásárolgatást próbálják kivédeni. Ha mobillal fizetsz és arc/jelkód/ujjnyomat azonosítást használsz, az PIN azonosításnak felel meg.
2023. febr. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A kasszás nekem valami olyat magyarázott, hogy mostantól 500 forint felett bármikor kérheti a pin kódot, akkor ezek szerint nem ez a mérvadó, ha nekem eddig nem így volt?

2023. febr. 6. 07:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Erről az 500 Ft-os dologról eddig még nem hallottam..
2023. febr. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Eddig is mindig így volt, hogy bizonyos összeg elérése vagy bizonyos tranzakció szám után (ha közben nem volt PIN kódos tranzakciót) kéri a kódot paypass esetén, akkor is ha csak 200 forint az összeg.

Te valszleg azért nem futottál bele eddig, mert vagy keveset használod a kártyát, vagy alacsony összegeket fizetsz, vagy gyakran veszel fel készpénzt, amihez kell a PIN kód.

2023. febr. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Random is kérheti
2023. febr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
Ezeket komplex algoritmusok határozzák meg, biztos univerzális válasz nincsen erre.
2023. febr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

"Random is kérheti"

Szerintem is így lehet, hiszen minél kiszámíthatóbb, annál inkább kijátszható a rendszer. Így biztonságosabb. A saját érdeked is az, hogy így legyen.

2023. febr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!