Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy helyrajzi szám, két...

Egy helyrajzi szám, két lakás. Lehet gond hitel szempontjából?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy ingatlan, amihez egy helyrajzi szám tartozik, viszont 2 lakás van kialakítva (mindkettőben bérlők laknak, az egyik én lennék). Egymáshoz közvetlenül nincs átjárás, két külön bejárat van, külön mérőórákkal (alapító okirat szerint egy lakás, csak ketté lett osztva később, azonban van rendes alaprajz az átalakítás utánról).

Én ezt azt ingatlant venném meg (egyben árulják, mivel egyszerűbb, mint hivatalosan 2 külön lakássá nyilvánítani).

50 millió az ára, 40 millió lenne a hitel. A kérdésem: okozhat ez gondot az értékbecslés során? Visszadobhatja a bank a hitelkérelmet arra hivatkozva, hogy ez két lakás? Kaptam olyan tippet, hogy ideiglenesen nyissam egybe a kettőt, hogy legyen közvetlen szabad átjárás (kvázi "hivatalosan is egy lakás legyen"),amit én nem teljesen értek.

A választ és a segítséget előre is köszönöm!



2023. jan. 10. 06:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell tenned. Ha tied lesz a "haz" akkor majd neked kell tovabb fizessek a berleti dijat. Ennyi.
2023. jan. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van több pénzed mint 10 millió? Nem lesz elég a pont 20%. Ha más nem, kisebb értekre becsülik és a becsült érték 80%-át hitelezik meg. Legyen vésztartalékod.
2023. jan. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Osztatlan közös tulajdon? Mert arra csak egyben kapsz hitelt és az is bizonytalan.
2023. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mihez kellett alapító okirat ha 1 lakás és nem társasház?

Az okiraton lehet változtatni, albetétesíteni /a, /b amit egy ügyvéd simán megcsinál.

Vagy nem jól értek valamit?

2023. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!