Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldön is ellopják az...

Külföldön is ellopják az emberek pénzét a bankok vagy csak nálunk fordul elő?

Figyelt kérdés
67 euró jutalékot kellett fizetnem holott a saját pénzemet vettem fel a bankból.
2023. jan. 8. 17:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

10) ilyenről sem hallottam még.Én mobilbankolok tehát csak néhány gombnyomás és látom az egyenlegeimet a számláimon.

Az a baj hogy a fent elmondottak alapján a pszaf sem fog tenni semmit mert nincs törvényi szabályozás.

2023. jan. 9. 08:32
 12/20 anonim ***** válasza:
A bankok nem szeretetszolgálatok sem külföldön sem Magyarországon és a hülyéket akik képtelenek a számukra kedvező számlacsomagot kiválasztani mindenhol kihasználják.
2023. jan. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

12) Jajj még megsajnálom szegény bankokat amelyek rekordnyereséget érnek el minden évben..

Nekem pl nincs rendszeres jövedelmem, néha kézbe kapom a fizetésem, néha forintban,néha euróban és bár próbáltam váltani de nem találtam megfelelőt.de majd próbálok bankot váltani.az a baj ha az ember nincs benne az előre megállapított sablonban akkor nehéz dolga van,de emiatt nehogy már én legyek hülye te hülyegyerek.

2023. jan. 9. 20:20
 14/20 anonim ***** válasza:

"Nekem pl nincs rendszeres jövedelmem, néha kézbe kapom a fizetésem, néha forintban,néha euróban és bár próbáltam váltani de nem találtam megfelelőt"


És ez kit érdekel? Nem fogok ingyen számlanyitási tanácsokkal szolgálni akkor sem ha égető szükséged van rá mert önmagadtól képtelen vagy utánajárni az ajánlatoknak és a lehetőségeknek. A tényt állapítottam meg hogy aki életképtelen az többet fizet a kelleténél, kb. ennyi volt a mondandóm lényege csak nem sikerült megemésztened (amin nem lepődök meg).


Te olyan számlacsomagot választasz amilyet szeretnél, az a te dolgod hogy kiválaszd a saját fizetési szokásaidnak a megfelelőt, hogy a lehető legjobban járj. Ennek semmi köze ahhoz hogy te magyar vagy külföldi vagy csak ezzel a téves hipotézissel (magyarokat meglopják a bankok) könnyebben emészted meg a saját nyomorodat hogy képtelen vagy egy számodra optimális csomagot kiválasztani és fizeted a 10-20x magasabb járulékot mint egy olyan ember akibe szorult némi intelligencia.

2023. jan. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az éremnek két oldala van azért.


Váltogathatod az ingyenszámlát és örülhetsz, vagy fizetheted éveken át a drága számlát.


Majd akkor ugrik a majom a vizbe, ha kedvező hitelt szeretnél, akkor egyből alkot rólad a bank egy "profilt", hogy mégis milyen ügyfél voltál te az elmúlt években!


Persze hitelt kaphat akárki, akármikor, csak az nem mindegy, hogy milyet!

2023. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ugyanaz mint a mobilosoknál volt az "aranykártyás" ügyfél, vagy az egyéni megállapodásos előfizető...
2023. jan. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
2023. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

14) ebből annyi igaz hogy bankon belül utánajártam,és nem tudtak javasolni semmit.

15) nincs szükségem hitelre szerencsére.

16) ez jól hangzik, csak itt is vannak kitételek, nevezzük prémium ügyfélnek aranykártya helyett.a többiek pedig szívhatnak, fizethetnek mások helyett duplán.

2023. jan. 11. 09:28
 19/20 A kérdező kommentje:
17) sosem volt hitelkártyám,bankkártyáim vannak.
2023. jan. 11. 09:29
 20/20 anonim ***** válasza:

Hát én amiket hallok külföldön sincs minden ingyen, de amit itt Mo-n csinálnak a bankok (is) az szörnyű.


A legrosszabb az, hogy a mai világban már számlát kell nyiss ha dolgozni akarsz.

Persze úgy igazából nincs leírva, hogy kötelező, de az nélkül meg nem kapsz fizut.

Mert egyébként nyitna a fene.


Én használok mobiltelefonon app-ot a bankszámlám nyomon követéséhez, próbálok naprakész lenni a modernebb dolgokban. De a múltkor nagyon besokaltam, mert ilyen olyan amolyan ktg-et levonnak mindig vmi szarra.


Én egyszer nekiültem és átrágtam, hogy milyen szokásaim vannak, mégis milyen csomag lenne számomra az ideális. Néztem a bankokat, az ajánlatokat (amit neten látni). De nem minden banknak vannak ott a legapróbb részletekig a szolgáltatások árai. Próbáltam az üzletszabályzatokból összerakni egész apró dolgokat is.

De aztán bárhogy számolgattam, akkor is oda jutottam, az én esetemben, hogy minimum 2e ft itt is ott is amott is, mert ha valami itt olcsóbb az ott drágább stb stb.

Szóval hagytam a fenébe.

Én tényleg nekiültem alaposan.


Egy régi-régi kollégám mesélte, hogy amikor bevezették ezt a bankszámlára kell a fizut utalni dolgot, akkor úgy lett bedobva, hogy fizették a dolgozóknak a bankszámlacsomagjukat. Persze akkor még az elején volt, mindenkinek egyfajta volt a csomag.

Ha most is kb. fizetnének egy 2e-ft számlacsomaghozzájárulást nekem, akkor csinálják ezt a bankszámlás mizériát. De így kb. rá vagyunk kötelezve, de még én fizessek érte. A legalapabb csomagért is.

Ugyenez a bérlet is, hogy oké hogy finanszírozzák 86 százalékban, na de 2e-t kb én fizetek azért, hogy bejárhassak dolgozni.


Persze ezekkel sem lenne semmi gond, ha lenne egy olyan tisztességes fizetés Mo-n, amiből meg is lehet élni. De nincs sajnos! és a kisembereknek egyre nehezebb, egyre nyílik a társadalmi olló és ez nem a ráfogott mindenféle miatt van csak hanem a 12 év miatt..

2023. jan. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!