Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes most aranyat venni?

Érdemes most aranyat venni?

Figyelt kérdés

A 22 éves infláció 15% köröl lehet, év vége felé viszont egy számjegyűt irányoz elő a kormány. Az EU-s pénzek is lassan be fognak csörgedezni tavaszig. Ez visszaveheti az arany árát is és a forint is erősödhet talán.

Szóval érdemes lenne még várni pár hónapot, hogy lejjebb menjen az arany és EUR, USD árfolyam?

Most 22900 HUF/g. Esetleg ETF-be is érdemes lehetne betenni?


2023. jan. 7. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Az arany ara meg az inflaciot se hozza vissza...
2023. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindig érdemes valamennyit tartani belőle. Az etf-et én nem venném most. Fizikai aranyat vésztartaléknak viszont igen. Nem fogsz sokat keresni, de lesz mihez nyúlni.
2023. jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, 3 hónapja figyelem az arany itthoni árfolyamát online kereskedésekben, nem csak az USD befolyásolja és nem csak az arany világpiaci árfolyama.

Menj el egy tanácsadásra, ingyenes az aranykereskedésnél, én még nem voltam.


A világpiaci ár elindult fölfele, a dollár-Ft viszonya bizonytalan, most elég lent van még az itthoni aranyár, figyeld egy pár napig, és vegyél most, ha akarsz, a prognózis szerint 2022-ben duplázódni fog az ára.

2023. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd csak, nem olyan biztos, hogy még olcsóbb lesz az USD:

[link]

2023. jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A világpiaci ár is megy föl.

Szerintem éppen megyünk ki az olcsó arany árból.

[link]


Forintban még nem látszik, mert erősebb lett most a forint.

Volt már 780-790 000 Ft /uncia is az ősszel - amikor 445 Ft volt a dollár.

710 000 Ft körül az az utóbbi 6-7 hónapban az eléggé az alja.

[link]

2023. jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egy éves görbét nézd meg:

[link]

Amikor lentebb volt a világpiaci ár, akkor nálunk gyengébb volt a forint, 412 volt a dollár, azaz 700-730 000 Ft között mozgott 1 uncia.

Most van 710 000 körül, míg a dollár 380. :)

Sose fogod tudni eltalálni az abszolút alját és a tetejét semminek, nem kell emiatt aggódjál.:)

2023. jan. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!