Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vennél most babakötvényt?

Vennél most babakötvényt?

Figyelt kérdés

És miért vagy miért nem?

Halogattam a döntést így év végére, ami volt pénzem pmápba tettem.

A babkötvény most jobban adózna illetve 120e-re adna 12e bonuszt egyből..csak még 16 évig hozzáférhetetlen nekem.


2022. dec. 22. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Még van 16 éved? 2 éves vagy?
2022. dec. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A lányom annyi. És persze tudom elvileg ez az ő pénze, de olyan szempontból nem számít, hogy ennél jóval többet fog majd kapni, kipótoljuk egy kis lakás árára. Igy csak mint befektetés érdekel, kinek mi a véleménye.
2022. dec. 22. 15:23
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Valszleg a kölyke 2 éves, de saját maga akarná felhasználni...
2022. dec. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

A babakötvény a gyerek nevére szól, szóval utána is hozzáférhetetlen lesz neked.

Mi is vettünk a gyerekeknek, rakjuk bele a havi 10-et, de a többit saját néven tartjuk. Mi is PMÁP-ban.

2022. dec. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Én nem vennék, mert nem teszem olyanba a pénzem, amihez nem tudok normális határidőn belül hozzáférni, ha kell.
2022. dec. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Jósok vagytok?


"ennél jóval többet fog majd kapni, kipótoljuk egy kis lakás árára."


Kis lakás? Neki meg fog felelni a kis lakás? És ha külföldön fog továbbtanulni, akár már középiskolában? Mert pl. élsportoló lesz? Külf-i egyetem?

Lehet ettől "rosszabb" is, menő szakmája, munkája lesz érettségivel, OKJ-vel, nem kell mindenkinek egyetem, én későn eszméltem.

És az ellenpélda, biztos tudjátok pótolni a pénzt folyamatosan 16 évig? Lesz még másik gyereketek?

Számomra bizonytalan az egész, a jövő is. 18 évesen cirkuszolni az államkincstárnál, hogy márpedig kis lakás. Nem! Buli, kisautó, fesztivál, albérlet a haverokkal, barinőkkel, vállalkozásra, szolgáltatásra, stb.

Tedd inkább állampapírba, de ne úgy neveld, hogy 18-ra lesz egy csomó pénzed.

2022. dec. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha a leányzónak 18 évesen odanyomtok egy valag pénzt, azt garantáltan el fogja tapsolni baromságokra. Ha meg vesztek neki egy kéglit, akkor meg az lesz a baja, hogy:

- Kicsi

- Rossz helyen van

- Nem jó a beosztása

- Nem lehet bulizni a nyugger szomszédok miatt

- Kihallatszik, ha hangosan dugnak

2022. dec. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Először is bocs, hogy nem olvastam el a kiírt kérdést, és teli van helyesírási hibával.

Másrészt, igen lehet nem fog lakást kapni, hanem egy kis garzon értékével megegyező életkezdési támogatást.

Én is kaptam, a feleségem is kapott, eladva őket tudtunk venni egy megfelelőbb méretűt. Enélkül eléggé meg lettünk volna lőve (biológusok vagyunk mindketten), a külföld lett volna az egyetlen esélyünk. De ez itt off topic.

2022. dec. 25. 12:57
 9/9 anonim válasza:

De sok buta válaszadó van itt.

Ugyan amikor az én gyermekem volt kicsi, még nem volt ilyen kötvény, de folyamatosan félretettünk neki, emellé vettünk neki egy kis lakást.

Eredmény:

1. Mivel kiskora óta folyamatosan, az ő szintjén kapott pénzügyi nevelést, megtanítottuk bánni a pénzzel, és már 10 évesen jobban ismerte a gazdaságot mint a hangosan dugó proli 30 éves korában, ezért nem herdálta el a pénzt, hanem ügyesen bánik vele.

2. Volt esze, és a lakást kiadta, passzív jövedelmet csinált belőle (Pest belvárosában, turisták használják).

2022. dec. 31. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!