Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha államcsőd lenne, akkor az...

Ha államcsőd lenne, akkor az eurós állampapírt kifizeti az állam, vagy azt se?

Figyelt kérdés
2022. dec. 6. 14:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, de nagyon ostobák.
2022. dec. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
Lényegtelen, hogy lesz e államcsőd vagy nem, ha beüt a hiperinflációs ciklus akkor kb wc papírt ér majd a kötvényetek.
2022. dec. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
39%
#10 soha, mivel azt se tudják, hogy mi az az államcsőd, csak hallották valahol.
2022. dec. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
83%
Ha biztosra akarsz menni, vidd ki a pénzed az országból. Idehaza a bankban lévő pénzed jog szerint nem a tiéd, hanem a banké, akik úgy használják ahogy akarják (te mindig változatlan összeget látsz, de az nem a te pénzed összege, hanem az az összeg amit jogosult vagy kivenni a bankból, ez pedig óriási különbség). Ez Ausztriában nem így van például, ott a bankban lévő pénzed jog szerint a tiéd, a konkrét összeg, és nem nyúlhatnak hozzá. Én átváltottam mindenem a háború kitörése után amikor egyszer még lement az euró 375-re (ajánlom a WISE-t váltani, sokkal jobb árfolyamuk van mint bármi magyar banknak), aztán átvittem az osztrák BAWAG-hoz, van magyar ügyfélszolgálatuk.
2022. dec. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
14-es és ha pénzt akarsz kivenni?
2022. dec. 9. 11:24
 16/17 anonim ***** válasza:
Írjál, l.sz., a díjakról is, meg s kamatokról is!
2022. dec. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
1% visszaváltási díj, a kamat meg az eurozóna inflációjától függ. de már dörzsölöm a tenyerem.
2022. dec. 12. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!