Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP-nél milyen árfolyamon...

OTP-nél milyen árfolyamon fizetek dollárban, ha bankkártyáról fizetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy forint bankszámlám az OTP-nél. Nagyobb tételt akarnék netes vásárlásnál fizetni dollárban bankkártyával. Éppen ezért nem mindegy, hogy éppen mikor mennyiért váltják a forintomat dollárra. Van valami internetes oldal, ahol meg lehet nézni az éppen pillanatnyilag érvényes árfolyamot, amennyiért váltani fogják?

Ezt találtam:

[link]

Szerintem itt a táblázatban szereplő Deviza eladási árfolyamot kell nézni. Eddig amikor vásároltam, ehhez közeli árfolyamon váltották, de nem pont ennyiért. Gondolom az lehet az oka, hogy nem frissül állandóan, csak időnként, ráadásul az is csak banki időben, éjszaka például nem.


2022. dec. 2. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Deviza eladási, mert a bank ekkor devizát ad el neked a forintodért.


Amiatt térhet el, hogy az átváltási árfolyam mellett különböző díjak is levonásra kerülhetnek, pl konverziós díj vagy hasonló néven - így több forintodba kerül az adásvétel mint szimplán az árfolyam alapján átszámított.

2022. dec. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És vajon ezeknek a díjaknak honnan lehet utánanézni?

A másik, hogy mi van a banki időn kívüli árfolyammal? Itt nem mutat olyant? Akkor vajon hogy váltják?

2022. dec. 2. 13:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincsenek ilyen díjak, csak az árfolyam van. Azt viszont sehol nem fogod tudni megnézni előre.

Ezért jó mondjuk egy Revolut, ahol aktuális és transzparens árfolyam át tudod váltani a pénzt dollárra.

2022. dec. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!