Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megtakarítási számlát szeretné...

Megtakarítási számlát szeretnék nyitni. Melyik lenne jó? Havonta kis összeget rendszeresen tennék rá?!

Figyelt kérdés
2022. nov. 24. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:

cetelem tűnik most a legjobbnak.

[link]


Vagy havonta állampapírt venni.

2022. nov. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Állampapíról tudnál bővebben infót mondani?
2022. nov. 24. 11:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Államkincstárnál nyitsz egy értékpapírszámlát.

Elvileg lehet online is, de arról nem tudok nyilatkozni, én személyesen nyitottam annó, egyszer be kell menni és elintézni.


Havidíj nincs, ingyenes az értékpapír számla.


Utána a webes felületen be tudsz lépni és bankkártyával szintén ingyen tetszőleges összegért állampapírt venni.


Állampapírból sokféle van, ha nem akarod bonyolítani, akkor maradj a PMÁPnál.

Abból minden évben új sorozat van. Most épp a 2029/J nevű 6 éves PMÁP fut.

Jövőre majd kiadnk valami 2030/XX nevűt nagy eséllyel.


Na szóval havonta belépsz az oldalra és a vétel fülön beállítod, hogy 20 ezerért akarsz venni.


Megcsinálod ezt decemberben, januárban, februárban, akkor lesz 3*20ezer forintnyi 2029/J PMÁPod.

Az 2023. márciusban fizet kamatot.

A kamatból meg a hozzárakott pénzből megint veszel PMÁPot, azt ami akkor éppen kapható lesz.


És akkor így szépen gyűlnek az értékpapírjaid az államkincstári értékpapír számládon.


Ha ki akarsz belőle venni, akkor felémsz az oldalra. Eladás fül, ott kiválasztod, hogy miből mennyit adsz el és kiutalod a számládra. Kiutalás is ingyen van.

Az eladásnál lesz egy eladási árfolyam, ami most épp 99%. De az addig felhalmozott kamatot megkapod. Évi 10% kamatnál 1,5 hónap után már többet kapsz vissza, mint amit beraktál.


Dióhéjban így érdemes nekikezdeni.

Az állampapír jól helyettesítette a banki lekötést az elmlt 8-10 évben.

2022. nov. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos informáciot! Utána nézzek akkor
2022. nov. 24. 11:48
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor így havonta be fektetni meg érné hosszu távra?
2022. nov. 24. 14:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 - Gyűlik a pénzed és még valamennyi kamatot is kapsz rá.

Jobban megéri mint nem csinálni semmit. :)

Amíg nem találsz valami jobban, addig megéri ide pakolászni a pénzt.

2022. nov. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igaz. Online igénylem a számlát ügyfélkapun keresztül. Csak kér alá írás mintát amit ki kell nyomtatni és ki töltve, alá írva vissza fotózni, ha jól láttam. Bár nem akartam neki kezdeni mert havi szinten 20 ezer nem nevetséges?? Más gondolom többet fektet bele, de kezdésnek jó lenne
2022. nov. 24. 14:37
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Bár nem akartam neki kezdeni mert havi szinten 20 ezer nem nevetséges??"


Nem nevetséges. Azért érdemes kis pénzzel elkezdeni, hogy amikor több lesz, akkor már legyen tapasztalatod és ne akkor kelljen "megtanulni".


Nem az összeg a fontos, hanem az ismeretek megszerzése és, hogy beépüljön a szokásaid közé a megtakarítás.

2022. nov. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen-igen tapasztalat szerzés céljából is csak ennyit akarok bele fektetni az elején.
2022. nov. 24. 15:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!