Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapírt részben is el...

Állampapírt részben is el lehet adni?

Figyelt kérdés
Van egy bizonyos megtakarításom (kb 12 millió Ft), jelenleg még túl kevés a céljaimhoz, vennék belőle állampapírt. Viszont ha esetleg bármi oknál fogva azonnal szükségem lenne 1-2 millió Ft-ra, gond nélkül vissza tudom vásárolni részben is?
2022. nov. 21. 10:55
1 2
 11/12 krwkco ***** válasza:
58%

"Eladás esetén mi az a "legrosszabb" eset (előre láthatólag), ami arányban el tudom adni?"

Az államkincstár minden állampapírra jegyez az eladási mellett vételi árfolyamot is. Azt úgyis látod, amikor azt keresed, hogy mit vegyél. Vagy vétel nélkül is rákereshetsz. Ez a jelen. A jövő is feltehetően hasonló lesz. Vagy ha nem, akkor senki nem lát a jövőbe. Tehát akkor nincs válasz.

És állampapírt államkincstári számlán érdemes venni, tartani és eladni.

2022. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
53%

"Most is megnézheted, hogy van olyan állampapír, amit kb 50% árfolyamon megvásárolható, azaz ha 10 milliót teszel be, 20 milliót ér és arra jön például évi 4% kamat."---NINCS ILYEN!


2022.10.14.-én felment 50% fölé, ma reggel meg 71%-on volt, 63%-on adtam el, bezzeg ha vártam volna még pár napot...

2022. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!