Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Baba váró hitel hatósági...

Baba váró hitel hatósági bizonyítván megtagadása,jogos vagy fel lehet lebbezni? Pontos részletek lent

Figyelt kérdés
2022.11.10-én benyújtott kérelmet elutasítottak. 2020.03.06-ÁN szűnt meg a munka viszonyom (2017.03.07-tol voltam ott addig folyamatos volt a tb-m)következő bejelentett munkahelyem 2020.05.11-én lett. 2020.03.11-tol COVID helyzet miatt akinek megszűnt a munkája 90 napra módosították a tb viszony meglétét.Így hogy egyébként a 90 napba beleférnék de mivel előtte mondtam fel nekem jogosan utasítottak el ? 2019.03.06elvileg járt volna nekem 30nap és utána meg beleestem a 90 napba vagy ez nem így van?

2022. nov. 18. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ket kulon dolog a TB jogviszony es hogy TB ellatasra jogosult vagy-e.

A TB-jogviszony van eloirva, ott tullepted a hatart, a torveny szerint nem adhato neked Babavaro, nincs mit tenni.

2022. nov. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
“A miniszter tudatta azt is, hogy aki a veszélyhelyzet ideje alatt elveszíti a munkáját, nem esik el a családtámogatások igénybevételének lehetőségétől, mert a veszélyhelyzet időszakát is beleszámítják a folyamatos tb-jogviszonyba. Továbbá akkor is folyamatosnak tekintik a tb-jogviszonyt, ha a veszélyhelyzet lejártát követő három hónapon belül ismét elhelyezkedik az, aki korábban elveszítette az állását - fűzte hozzá.” Koronavrus.gov.hu cikkből idéztem
2022. nov. 18. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

De te nem a vészhelyzet alatt veszítetted el a munkád, sőt ha jól olvasom egyébként is te mondtál fel egyébként.

Teljesen jogosan utasítottak el.

2022. nov. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha 2017-től volt munkaviszonyod, nem kaptál/igényeltél álláskeresési járadékot, amikor kiléptél? Az az időszak is TB biztosítotti jogviszony lenne.
2022. nov. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
03.17-tol már dolgoztam csak nem jelentettek be…. Csak ugye én ezt nem tudtam,sajnos most derült ki.
2022. nov. 18. 19:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nagy hiba, így most nem vagy jogosult a babaváró kölcsönre :(
2022. nov. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!