Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hova küldik jövő hónapban a...

Hova küldik jövő hónapban a nyugdíjam?

Figyelt kérdés
tegnap voltam kormányablakban ahol papírt töltöttem ki bankszámlaszám változás miatt. Szerinted decemberben oda küldik vagy a régire? A régi számlám tegnap szüntettem meg! Milesz ha egy megszüntett számlaszámra küldik?
2022. nov. 11. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha voltál kormányablakban, hogy megváltozott, akkor mégis miért küldenék decemberben a régire? Leadtad az újat, az újra fogják küldeni.
2022. nov. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok idő van még a decemberi nyugdíjutalásig. Biztosan átvezetik a rendszerben, mire a bank irányába megadják az adatokat az átutaláshoz.


Viszont olvastam reggel, hogy ma utalják a nyugdíjprémiumot, amit már évek óta mindig novemberben ad az állam. Meg a kiegészítést is.


Az jó kérdés, hogy hova fog érkezni, mivel az ilyen kötegelt utalásokat napokkal előtte előkészítik és egy nagy állomány táblázatban adják át a Magyar Államkincstárnak amely a rögzített adatokkal elindítja az utalásokat. (Rengeteg ügyfélről van szó.)



Tudom, már késő tanács, de máskor bankváltásnál megéri megvárni amíg az első nyugdíj vagy fizetés megérkezik az új számlára és utána megszüntetni a régit.



Viszont ha nem tudják a régi számlán már jóváírni, visszakapja a nyugdíjfolyósító szerv, tehát el nem veszik. És te is ugyanúgy jogosult maradsz rá. Csak később fogod megkapni ez esetben persze sajnos.



Egyébként (ha szabad kérdezni) nyugdíjasként milyen számlát választottál? Meg melyik bankot hagytad ott?

2022. nov. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy nappal a novemberi nyögdíj utalása előtt megszüntetted a számládat? Oszt mér?
2022. nov. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ma szüntetem meg ténylegesen. Ma még kaptam utalást! De ma megszüntetem. Levelet elküldtem a nyugdíjfolyósitonak . Szerinted jövő havit már az ujra kapom?
2022. nov. 11. 13:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A hosszú választ író vagyok.

A nyugdjífolyósító szerv honlapján nincs fenn erről valami tájékoztatás, hogy mennyivel előtte kell bejelenteni?


Még nem szüntetted meg tehát. Bár a kérdésben tegnap megszüntetted szerepel.

Ha nincs megszüntetve, akkor én a helyedben megvárnám a decemberi utalást. Pár hétig legyen meg mindkét számla. Megspórolod vele a bizonytalanságot, idegeskedést, utánajárást.

2022. nov. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pénteken volt a zárás, novemberben mindig előbb van. Nem feltétlenül hiszem, hogy megkapta ügyintéző, de még az is lehet. Fogsz róla kapni egy értesítést, hogy melyik hónaptól megy a címedre.

Ha a számla már nem él, visszafordítja a bank a nyugdíjat, és kiutalják a címedre, miután visszaérkezett.

2022. nov. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!