Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ma megjött a cib bankkártyám...

Ma megjött a cib bankkártyám mert mert venni akartam fel kölcsönt de már nincs szükségem rá. Ilyen esetben mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
2022. nov. 10. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fel is vetted? Ha nem, akkor bemennék a bankba, kivárnám amíg sorra kerülök, rendezném a minimális költséget, ami azért gondolom keletkezett (ha mástnem, az adminisztrációval), és bezárnám/megszüntetném a számlát.
2022. nov. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Ja és vagy visszaadnám azonnal a kölcsönösszeget (hiszen nem költötted el, ugye?), vagy ha fel se vetted, akkor egész egyszerűen nem venném át a pénzt.
2022. nov. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Online intéztem de nem írtam alá semmit nem volt telefonos azonosítás meg semmi. Csak meg jött a kártyám. De persze nem költöttem semmit belőle még aktiválva sincs.
2022. nov. 10. 11:33
 4/12 krwkco ***** válasza:
Telefonos ügyfelszolgálat. Vagy bankfiók.
2022. nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rendben. És a khr-ben bent van ha nincs aktiválva a kártya?
2022. nov. 10. 14:24
 6/12 anonim ***** válasza:

"Online intéztem de nem írtam alá semmit nem volt telefonos azonosítás meg semmi. Csak meg jött a kártyám."


Na a végén még kiderül hogy ott sem voltál, nem is te voltál csak a bank küldött egy kártyát. Mert ez így működik :)))))

2022. nov. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jó akkor úgy kérdem ha vissza küldöm a kártyám akkor nem küldik vissza?
2022. nov. 10. 19:05
 8/12 krwkco ***** válasza:

"Jó akkor úgy kérdem ha vissza küldöm a kártyám akkor nem küldik vissza?"

Nem ez a módja a lemondásnak. A banknak semmi szüksége nincs a fizikai kártyára.

Elképzelhető, hogy ha nem aktiválod egy megadott időn belül, akkor olyan, mintha nem is lett volna. De az is lehet, hogy tevőlegesen le kell mondanod.

Ha ezt nem tudod kihámozni a kondiciókból/közleményekből, akkor meg kell kérdezned telefonon, ahogy a 4-esben írtam.

2022. nov. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha kiküldték a kártyát akkor a szerződés létrejött. Elektronikus úton létrejöhet szerződés ráutaló magatartással is úgy hogy nem írsz alá semmit. A bank nem hülye. Szóval valamit ferdítesz kérdező hogy pontosan mi történt.

Aztán azt hogy milyen szerződést kötöttél a bankkal azt csak te tudhatod.

2022. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kártya csak egy darab műanyag, amivel a bankszámla egyenlegét lehet alakítani (a kártyával levonni tudsz róla). Befizetni a bankban tudsz kp-t a számlára. Levonni a bankban és automatánál tudsz. Ha olyan a számla, akkor akár hitelbe is lehet vele menni, amit fix határideig rendezni kell.
2022. nov. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!