Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rossz számlaszámra való...

Rossz számlaszámra való utalás visszavonása?

Figyelt kérdés

Szüleim számlájára szerettem volna pénzt küldeni azonnali fizetéssel. De a 2×8 számjegyű kód helyett 3×8 jegyű kódot adtam meg,ami a hitelkártya száma.

Eddig nem lenne gond, mert ahogy láttam tudna számlák között utalni. Viszont amikor megnézem a részleteket,ott csak 2×8 számjegyet látok,és az összeg könyvelés alatt áll,a kàrtyáján pedig még nincs az összeg,pedig azonnal átutalással kértem.


Ezt nem tudom,hogy azért mert könyvelés alatt van,vagy mert nagyon elb@szt@m,de nem kis összegről van szó.



2022. nov. 8. 23:35
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a 2×8 szám az én számlám. A 3×8 az övéké.
2022. nov. 8. 23:37
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

0 24 es banki telefonos ugyfelszolgalat van. Nem értem miert nem oket hivod.

Maradjunk annyiban hogy oriasi fogalom zavarban vagy.


A bankszamlak 24szambol allnak, pontosabban 3x8 szamjegybol. Vannak bankok ahol 2x8szamuak a szamlaszamok de ott az utolso 8szam az 0( pl otp) igy azt nem is kell megadni belföldi utalasnal csak nemzetközinel ahol ibant kwrnek.

A bankkartyak meg 4x4szambol allnak.

Tehat te ha jol ertem egy 4x4jegyu bankkartyaszamot irtal be.



Ha bankkartyaszamot adtal meg akkor az biztos nem fog megérkezni sehova mert a bankkartyak szama is egy bizonyos szamsorral kezdodik, pl mas a visanak es mas a mastercardnak. A magyar bankszamlak meg egyik sem kezdodik ugy mint barmelyik kartyaszam. Igy a penzed uszik az eterbwn valószínűleg, tehat mindenképpen kapcsolatba kéne lepned velük hogy forditsak vissza.

2022. nov. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A hitelkártya mögötti hitelszámlára utaltál? Valószínűleg valós számlaszámot adtál meg, mert a szám tartalmaz ellenőrző összeget is, ellenkező esetben nem engedett volna a rendszer utalni. A hitelszámlára tud más is utalni? Mert ha nem, akkor a következő rendes könyvelési napon vissza kell menjen az összeg.
2022. nov. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Írtam az ügyfélszolgálatnak,írták, hogy beszéljem meg szüleimmel,hogy akkor visszautalják majd.


Az új netbankon keresztül végeztem el,és az ő netbankjukról lestem le a számlaszámot. Viszont nem figyeltem,hogy nekik van egy folyószámlaszámuk és egy HITELszámlaszámuk.

Előbbi 2×8, utóbbi 3×8 számból áll.


Nekem sikerült a HITELSZámlaszámra küldenem a pénzt. (Hitelkártyàra a bankkártya helyett)

Mindegyik 117-el kezdődik.


Nem a kártyaszámra küldtem el.



Viszont még nem lett elkönyvelve az utalás, szóval gondolom ezért nincs még nála a pénz.

2022. nov. 9. 01:47
 5/16 A kérdező kommentje:

Azt hiszem tud más is, legalábbis az OTP-től láttam levonásokat,illetve bevételeket is. Mástól nem hiszem.


De láttam,hogy lehet a Hitel és bankszámla között utalni. Ha esetleg átmegy a pénz,akkor átutaltatom a hitelről a banszámlájára a pénzt.

2022. nov. 9. 01:49
 6/16 anonim ***** válasza:

Te hitelkartyat írtál. A hitelszamla az ugy mar mas.


Azt nem tudom hogy mi van akkor ha egy hitelszamlara mas szamlajarol erkezik penz. Elfogadja a rendszer? Ha igen tulfizetes lesz es kerni kell hogy utaljak vissza.

Ha nem akkor eleve visszakuldi a rendszer.

2022. nov. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Mindenkeppen szemelyesen menj be a bankfiokba es ott elmondjak mit kell tenned.
2022. nov. 9. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindeképpen 3x8 karatkernek kell lennie a Giro formàtumnak ,annyi hogy vannak számlàk ahol 2x8 -at tűntetnek fel de ott is ha megfigyeled a Netbank automatikusan beirja a 8db nullàt a végére. Ha egy szàmot is elcseszel és az egy élő szàmla akkor teljesülni fog, ha nem pattant azonnal vissza valaki megkapta 100%. Ilyenkor 2 opciód van ,ha esetleg ismered a szàmla tulajt megkéred hogy küldje vissza ,ha nem személyesen vagy telefonos üfiszolgàlaton munkaidőben betelefonàlsz és elindìtod a visszakérési folyamatot. Ilyenkor az történik hogy a szla szám alapjàn a te bankod megleresi a màsik bankot, a màsik bank az ügyfelét és hozzàjàrulàsàt kérik hogy visszakiüldjék neked a jogalap nélkül birtokolt money-t. Ha nem jàrul hozzà a bank ki fogja neked adni a nevét és cìmét ami alapjàn màr polgàri peres eljàràst tudsz indìtani.
2022. nov. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Első körben tisztázni kéne hová utaltál, mivel a

hitelkártya =/= hitelszámlával és a hitelkártyára vésett számok =/= a hitelszámla számlaszámával. Sőt a bankkártya =/= bankszámlával és a bankszámlára vésett számok =/= a bankszámla számlaszámával.

2022. nov. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Azt se tudod mit beszelsz. Hivjak fel a szuleid a bankot es nezzek meg hol a penz... Hatha ok jobban ertenek hozza mint te
2022. nov. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!