Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Facebook kommentelők miért...

Facebook kommentelők miért hiszik azt , hogy a megtakarítást kp-ban a párna alatt érdemes tartani?

Figyelt kérdés
2022. nov. 8. 07:43
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Mert nulla pénzügyi kultúrájuk van.
2022. nov. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Biztos mert oktalanok.
2022. nov. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok ember nem akar pénzügyeivel foglalkozni.
2022. nov. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Facebook, gyakorikérdések.hu, stb... honlapok kommentelői között is vannak ilyenek, nem csak a Facebookra igaz.


De egyébként mindenhol meg van a másik tábor is, rajtuk legalább akkorát lehet nevetni, ha viszont másokat befolyásolnak, akkor már nem nevetséges!


Akiknek szintén kb. nulla a pénzügyi ismeretük, de az internetről megtanult pár befektetési fogalommal dobálóznak, mert ők most már értenek ám hozzá.

Valamiről olvastak kicsit, kipróbálták véletlenül bejött nekik valamennyi haszon és most már ők értenek hozzá.

Jellemezően a kriptodevizák, egyes tőzsdei termékek ilyenek.


Pénzügyi végzettségük nincs, hozzáértésnek tűnő kis tudásukat pedig az internetről szerezték, de ők most már értenek a pénzügyekhez ám.


Már bocsánat, de azt sem tudják, hogy mit jelent a pénzügy, mi számít annak sok esetben.


Na a neten belőlük is rengeteget olvashatsz, főleg minél inkább anonimabb egy oldal, annál inkább.


De van persze "párnacihás" okoskodó is rengeteg, csak azok talán sokkal egyszerűbbek így átlátni, szűrni is könnyebb még egy laikusnak is.

Miközben a magát pénzügyi tudatosnak, tájékozottnak, befektetőnek, stb... gondoló ostobákat nehezebb, ha jól előadja magát.

2022. nov. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt még kihagytam, hogy még "nagyobb kedvenc" amikor valós hozzáértés helyett odakeverik a politikát, amihez szintén nem értenek túl sokat, csak a nagyon alapokat, amiket szubjektív véleményre alapoznak persze.


Ilyen például az, hogy "pénzügyi kultúra az, hogy állami bankhoz nem viszem a pénzem". És ő most már tudatos, tájékozott, megfontolt illetve van tudása és pénzügyi intelligenciája.


Nyilván politikához könnyebb érteni, az olyan, hogy mindenki hozzá tud szólni, még ha csak felszínes tudása is van és könnyebb onnan megközelíteni, mondani valami komolynak tűnő véleményt.

Tényleg szánalom.

2022. nov. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Mert ugyanannyira ertelmesek mint azok akik itt kommentalnak :)
2022. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Mert hülyék. Amikor azt hinnéd már mindenki olvasott a világon több ezer órát közgazdaságról és személyes pénzügyekről, akkor kiderül, hogy nem. Nekem is nagy sokk szokott lenni.
2022. nov. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokan nem bíznak a bankokban, és a megspórolt pénzük egy bizonyos részét inkább otthon tartják valahol. Ismerek ilyen embereket, köztük én is ilyen vagyok. Nem tartom az egész vagyonomat itthon, de szerettem ha van nálam kézpénz amihez bármikor hozzá lehet nyúlni. Ez még nem azt jelenti, hogy valaki hülye lenne a pénzügyekhez.
2022. nov. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!