A mai munkanap felét köteles vagyok szombaton ledolgozni?
Elpanaszoltad, hogy mi nem tetszik; én nem fogok bemenni dolgozni helyetted szombaton.
Az nálad mit változtat, hogy például én mit vállalnék, vagy nem vállalnék ennyi pénzért?
amúgy az ilyeneket, mint az 1es hozzászóló úgy birom itt gyikon. “mit szólnék hozzá ugyan bla bla blöhh” ezért felesleges kommentelni.
amúgy meg a kérdezőnek van igaza, nem hívhat be szombaton. legtöbb helyen nem csinálnának ebből problèmát. csak nem magán cèg?
┌ ☛ 2/ válasza: [amúgy az ilyeneket, mint az 1es hozzászóló úgy birom itt gyikon. “mit szólnék hozzá ugyan bla bla blöhh” ezért felesleges kommentelni.] 2022. okt. 22. 01:28
Ott a kérdés: „Eltűrnétek ezt havi 160 nettóért?” ┘
┌ ☛ 2/ válasza: [amúgy meg a kérdezőnek van igaza, nem hívhat be szombaton] 2022. okt. 22. 01:28
Miért nem?
Rendkívüli munkaidő (réges-régi elnevezéssel: túlóra), ami a szokásos munkaidő-beosztástól eltérő időben való foglakoztatást jelent, bármikor és szóban is elrendelhető; ez megtörtént.
A rendkívüli munkaidőt a munkavállaló kérése esetén írásban kell elrendelni; ilyen megtagadásáról nem írt a kérdező.
A rendkívüli munkaidő tartamát be kell számítani a munkavállaló beosztás szerinti munkaidejébe. A kérdés alapján a hét adott napján rövidült munkaidő pótlására lett elrendelve a szombati rendkívüli munkavégzés, így nem kerül túllépésre a heti, a Munka Törvénykönyve által megszabott munkaidő. (Arról nem ír a kérdező, de ha munkaidőkeretben van foglalkoztatva, akkor meg túl is léphető a heti munkaidőkorlát.)
A Munka Törvénykönyve csak a munkaszüneti napra történő rendkívüli munkaelrendelést korlátozza: csak olyan számára rendelhető el, aki munkaidő beosztása szerint ilyen napokon is szokott munkát végezni, illetve elemi csapás okozta kár elhárítására.
De, a mai nap, 2022. október 22., szombat, nem munkaszüneti nap. A munkaszüneti napokat tételesen felsorolja a Munka Törvénykönyve: „Munkaszüneti nap: január 1., március 15., nagypéntek, húsvéthétfő, május 1., pünkösdhétfő, augusztus 20., október 23., november 1. és december 25-26.”
A fentieket a Munka Törvénykönyve (2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről) hatályos szövegének 107.-109. szakaszai, továbbá a 102. szakasz (1) bekezdés tartalmazzák. ┘
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!