Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha levonják a tartozás összegé...

Ha levonják a tartozás összegét, megszűnik az inkasszó?

Figyelt kérdés
Inkasszózva van a számlám, de már csak 15.000 forint tartozásom van a végrehajtó felé. Október 15.én tették rá az inkasszót, 30 nap, tehát így elvileg november 14.ére fejeződne be. Viszont én még azelőtt (konkrétan holnap) kapok fizetést, amiből a bankom szerint instant le fogják vonni azt a 15.000 forintot. Viszont a kérdésem az, hogy miután ez megtörtént, és így rendeződött a tartozás, fel lesz oldva az inkasszó, hogy a többi pénzhez hozzáférjek? Vagy ha nem is automatikusan, ha felhívom a végrehajtói irodát, le tudják szedni az inkasszót? Nem hiszem hogy az bárkinek jó, hogy már megkapták a pénzüket, de én a többihez még hetekig nem férek hozzá…

2022. okt. 19. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Ha inkasszóig jut egy tartozás akkor az nem két hete lejárt követelés lehet. Legyen ez tanulópénz és ne várd el a végrehajtótól hogy percre pontosan ugráljon neked amikor a te fizetésképtelenséged okozta a problémát.
2022. okt. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
előző anonim válaszoló, mert te biztos tudod, hogy mi miatt van lefoglalva a számla. próbáld meg kihúzni a fejedet a seggedből…
2022. okt. 19. 17:39
 3/5 A kérdező kommentje:
egyébként a logikát sem értem, mennyire kell ehhez rosszindulatúnak lenni…? nem is ismersz, és máris büntetni akarsz, meg “tanulópénz”, ne haragudj de kinek képzeled magad? mert én egy kis élettelen köcsögnek képzellek el :) valószínűleg így is van.
2022. okt. 19. 17:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, az inkasszó fix összegre szól, ha az teljesül, akkor értelemszerűen eltűnik a számláról.
2022. okt. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az inkasszó összege teljesült, akkor az lejárt, tehát automatikusan oldódik a bankszámla zárolása, nincs szükség végrehajtó általi visszavonásra sem.


Az inkasszó 35 napig van a bankszámlán, utána - ha teljesült, ha nem - lejár. Ha nem teljesült, vagy csak részben teljesült ez alatt az idő alatt, akkor a végrehajtónak újra ki kell adnia az inkasszót az aktuális tartozás összegére, és újra ketyeg a 35 nap.

2022. okt. 20. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!