Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nyomtatott máp+ átrakása más...

Nyomtatott máp+ átrakása más állampapírba?

Figyelt kérdés
Szeretnék tanácsot kérni. Van 3 millió forintom nyomtatott máp+ állampapírban. 2020ban vettem őket, jövőév márciusban lesz a kamatforduló, viszont olyan rossz már a kamtozása, hogy szeretném áttenni valamelyik jobb kamatozású papírba. Egyik kérdés, ami felmerült bennem, hogy megéri-e a kamatforduló előtt, most kivenni? Szerintem igen, de kicsit bizonytalan vagyok. Másik kérdés, hogy már a Kincstár alkalmazást használom, ezen keresztül szeretnék új állampapírokat venni, viszont nem tudom ez hogy megy, vissza kell váltanom a mostani papírokat, befizetnem a bankszámlámra, és onnan fizetni az új állampapírokat, vagy van lehetőség készpénz mozgás nélkül egyből az értékpapírszámlámra tenni az összeget? A postán intezném az egészet, ott vettem a papírokat is, és ott nyitottam az értékpapír számlát is.
2022. okt. 4. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Mindenképpen megéri, ne habozz, ennél csak jobbakat találsz.

Ha postai értékpapírszámlán van, onnan elvileg át lehet transzferálni a Kincstárba, a transzfernek viszont ára van. Meg kellene tudnod, hogy mennyi, aztán elő a kockás füzetet és számolni.

(Amúgy nem világos..most papír alapon vannak az állampapírjaid vagy postai számlán? Vagy itt is és ott is?)

2022. okt. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most papír alapon vannak a régi állampapírok, ezt szeretném áttenni az értékpapír számlára.
2022. okt. 4. 18:59
 3/9 A kérdező kommentje:
Erre nem gondoltam, hogy a transzfernek is van költsége.. holnap megkérdezem pontosan, csak az érdekelt, hogy ez így tud-e működni vajon, és van-e értelme. Egyébként közben találtam egy jó kalkulátort, mindent be lehet állítani szinte (kivéve a transzfert:D), összehasonlít minden jelenlegi állampapírt, és a visszaváltás költségét is kiszámolja.
2022. okt. 4. 19:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor ott kell visszaváltanod; beteszed a számládra a pénzt és átutalod vagy kártyával megveszed az új papírt. Kártyának nincs díja, az utalásnak van.
2022. okt. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Eladod (visszaváltod) a postán ahol vetted és a kp-t befizeted az államkincstári pénztárban (ha megyeszékhelyen élsz) az webkincstáros számládra. Aztán olyan állampapírt veszel már a webkincstárban amilyet akarsz.

Ha olyan helyen élsz ahol nincs az államkincstárnak a pénztára, akkor pedig a kp-t befizeted a saját bankszámládra majd pedig a webkincstárban bankkártyával kifizeted a kiválasztott állampapírt.

2022. okt. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezen nincs is mit számolgatni, nekem még a korábbi PMÁP sorozatokat is megérte áttenni az újba, még korábbi kamatforduló esetén is. A legegyszerűbb és legolcsóbb ha kiveszed a készpénzt és befizeted a MÁK-nál ott ahol van pénztár. A másik lehetőség, hogy a bankszámládra fizeted be és megveszed kártyával interneten keresztül amit szeretnél. Hogy a bankodnál történő készpénzbefizetésnek van-e díja azt nem tudom. Utalgatni a pénzt felesleges és drága is.
2022. okt. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bonusz allampapirt 11 százalék korul adjak, premium allampapir meg mindig az előző évi inflaciora tesz meg kamat prémiumot, és az idei infláció 15 százalék korul lesz. Jol érzed, hogy keveset fizet a tied.
2022. okt. 5. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szintén postán van/volt kicsit több mint a tied, nekem szerencsére a következő hét szerdájától van a fordulónap 2,8m-ra.


Tudom nem illik ilyent mondani, de a postás egy igazi kretén **** volt, mikor rákérdeztem mennyi az idő előtti visszaváltási díja azt mondta ingyenes. Erre a valóságban meg 1% levonás volt, 2mFt-nál ez 20 000Ft-al rövidített meg.

A jelenlegi összeggel viszont kivárom a hátralevő időt, összesen 40 nap volt, pár nap még vissza van, de ez alatt a DKJ is olcsóbb lett pár %-al, ami szintén hoz a konyhára :)


Esetedben 3mFt-nál ez 30 000Ft-ot jelent, ettől függetlenül megérheti, de remélem nem pontosan ez a terved: "Most papír alapon vannak a régi állampapírok, ezt szeretném áttenni az értékpapír számlára."

Transzferre gondolsz??? és pont egy sz***r értékpapírra akarod tenni?


A postások a jutalékra mennek pl. tegnap bejelentettem a pénzfelvételt, nálunk minimum 4 munkanappal előtte meg kell tenni, nem nagyon tetszett neki, kivétnél bukják a jutalékot. Javasolta tegyük ár az új MÁP+ ra, most azonnal megcsinálja. Ez nekem 28eFt-ba került volna, de ezen költségről megint hatalmas kussolás volt, 2-er nem ugrok bele a csapdába!


Utána javasolta, hogy ne keljen 2,8mFt-al közlekednem biztonságosabb, ha elutalom a pénzt, így nincsen pénzmozgás és nem rabolnak ki...

Mennyi az utalási díj? Erre az volt a válasz, hogy "Nem jelentős összeg." Mennyi pontosan? Ezt persze szintén nem mondta meg "Csak néhány %, de nem sok."

Hány százalék? Nagyon meg akart győzni "Max. pár ezer Ft, de nem jelentős tétel."

[link]

,vagy

[link]


Nem tudom a 7,2%, 8,5%, vagy a 10,9% vonatkozna rá :), de 2 alkalommal kifizetni 64 115Ft-ot is elég lehúzós!

Marad a pénzfelvétel, befizetem a számlámra a bankban és ingyenes bankkártyás vásárlás interneten keresztül.

2022. okt. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, közben voltam a postán, áttette nekem a pénzt az értékszámlámra, semmibe nem került, egyedül a 0.25 százalékot vonta le amiatt, mert nem a kamatfordulón vettem ki a pénzt. Szóval rajta van a számlán, és már vettem is belőle bónusz állampapírt.
2022. okt. 5. 13:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!