Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Falusi CSOK-nál is lehet...

Falusi CSOK-nál is lehet házat cserélni/átvinni másik házra?

Figyelt kérdés

Sokan úgy tudják, hogy CSOK esetén 10 évig nem lehet elköltözni, de ez nem teljesen így van. Sima CSOK esetén a lakást el lehet cserélni egy nagyobb/értékesebb lakásra. Eladni is el lehet és ha 60 napon belül vesz az ember nagyobbat/értékesebbet, akkor át lehet vinni a CSOK-ot. (Olcsóbbra is át lehet vinni, viszont ez esetben arányosan vissza kell egy részét fizetni.)


Arról viszont nem találtam információt, hogy ez falusi CSOK-nál is működik? Falusi CSOK-nál is át lehet vinni a kedvezményt?

És mi van akkor, ha faluból városba költözik valaki?



2022. szept. 26. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak Preferált településen lévő ingatlanra lehet tovább vinni a Falusi Csokot és először meg kell vásárolnod önerőből, vagy hitelből a másik házat és amikor már bejegyezték a tulajdonjogodat, csak akkor tudod rá bejegyeztetni a támogatást. Beforgatási kötelezettség keletkezik, az eladott ingatlan teljes eladási árát bele kell tenni a vásárlásba, egyéb esetben nem kapod vissza a teljes összeget a MÁK-tól. Elég bonyolult folyamat.
2022. szept. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, legalábbis CSOK esetén azt olvastam, hogy el lehet adni hamarabb a CSOK-os támogatott lakást, csak 60 napon belül meg kell kötni az új lakásra (aminek nagyobb értékűnek kell lennie) és az az adásvételit meg még valamilyen dokumentumot (talán a földhivatali bejegyzésről szóló igazolást vagy tulajdoni lapot, de nem vagyok biztos benne) be kell mutatni valamelyik hivatalba.

Vagy ez csak CSOK esetén van így?

2022. szept. 28. 21:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen lehetőség is, közvetlen átjegyzésnek nevezik. Ha van annyi pénzed, hogy a támogatás nélkül is meg tudod vásárolni az ingatlant, akkor nem kell a MÁK-hoz letétbe helyezni a Falusi CSOK-ot. A lényeg, hogy a másik ingatlannak már a neveden kell lennie Határozattal a FH-ban, csak akkor működik az átjegyzés.
2022. szept. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Összességében lehet, csak sok pénz kell hozzá (legalább önerő, de még ki tudja mennyi, az új ház értékétől függ), illetve falusi CSOK-ot csak falusi CSOK-os preferált településre lehet átvinni ha jól értem.

Köszönöm a választ!

2022. szept. 29. 06:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!