Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol tárolnál tízmillió forinto...

Hol tárolnál tízmillió forintot ha a biztonság a legfőbb cél?

Figyelt kérdés
2022. szept. 24. 17:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
74%
"különbözó állampapírokban a megtakarításaim" - Szoktam hagyatékot felvásárolni, legkirívóbb eset egy OTP betétkönyv 2009-es utolsó bejegyzéssel, 1.7 millió Ft-ról. Az örökös a papírokról annyit mondott: "Vidd innen mert elégetem!" Utólag felkerestem, hogy felezzünk, de nem értette, én nem tudom kiváltani (mert nem vagyok rokon, örökös), és nincs nála a betétkönyv, tehát ő sem... nyert az OTP 1.7 milliót...
2022. szept. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező elárulod miért tudná elvenni a megtakarításod Orbán és, hogy szerinted miért volt lopás a magánnyugdíjpénztárak megszüntetése?
2022. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%
Igen. Orbánnak, aki 2 hónap alatt kap ennyi fizut, pont a te 10 milliód kell.
2022. szept. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%
Ha a biztonság a fő cél, akkor nem egy helyen. Lehetőleg különböző eszközökben, országokban, devizákban stb.
2022. szept. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

10 a múlt nem garantálja a jövőt.


Ráadásul egész más a helyzet most mint az elmúlt 10 évben. Te csukott szemmel jársz a világban hogy 2022-t az elmúlt 10 évhez hasonlítod?

2022. szept. 24. 21:57
 16/25 anonim ***** válasza:
80%

Tetszik vagy sem, rövidtávon magyar állampapír a legbiztosabb megoldás, mert könnyen hozzáférhető, nincs devizaköltséged, államkincstárnál nincs számlavezetési díj. Kockázatod az államcsőd, infláció és lejárat előtti visszaváltás - 2+ hónap lekötési esetén viszont az 5 éves PMÁP már több pénzt ad vissza, mint amit betettél.


Vásárolhatsz más állam kötvényeit is, de azt csak nagyobb költséggel tudod megvenni és nagyobb a kockázatod is. Részvények még nagyobb kockázatúak, ETF jobb, de csak hosszútávon, kripto lutri, a bankokban lévő befektetési alapok pedig nettó pénzlehúzás. Egyesek dollár vagy euróba váltják a pénzüket, hátha ismét erős forint gyengülés lesz, erre viszont nincs garancia.

2022. szept. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
58%
Mindenképp vegyes portfólióban vagy valamilyen alap befektetési jegyben.
2022. szept. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
51%

"a múlt nem garantálja a jövőt."


Hat ilyen hozzáállásal semmi sem biztonságos, akkor költsd el még ma, mert lehet holnap rád dobjàk az atombombát. Dióda...

2022. szept. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Bármit ellophatnak. Ha aranyat veszel, lehet azt mondja az állam, mindet be kell szolgáltatni. Lásd usa 30as évek. Ha földet veszel, lehet jönnek a komcsik. Ha részvényt veszel, lehet belenyúlsz egy Rába féle piramisba, ami után senki nem lesz megbüntetve, a milliárdok pedig el vannak lopva, a kisemberek pedig ki vannak semmizve. Veszel állampapírt, lehet államcsőd lesz. Ennyi pénzből én vennék egy nyaralót, vagy egy szép pincét valami jó kis faluban, aztán felújítanám nyaralónak, és gyümölcsfákat ültetnék. (én ezt megcsináltam, mondjuk örököltem a pincét, de 2000 m2, 2 szobás pince, fürdővel konyhával, és akkor kb ért 2 millió forintot) közel van a Balatonhoz, autóval 10 perc. Bármikor le tudok ugrani, környékén hétvégén kirándulni. Ha akarom, kell a pénz, eladom most olyan 4 millióért. De nem fogom. Én ilyesmiben gondolkodnék ekkoea tőkével.
2022. szept. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Tizenhármas nagyon nem látja át az összefüggéseket. Ha Orbán lenyúlja a megtakarításokat akkor nem egyetlen egy emberét fogja lenyúlni hanem az összesét.


A nyaralóval meg az a baj hogy röghözkötöttséget okoz.

2022. szept. 26. 13:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!