Lehet ebből probléma?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek segítek a lakásfelújítását kifizetni. A kivitelező kérése hogy kp-ban fizessünk. Van szerződés, kp átvételről papír és számlát is kapunk mindenről.


Viszont mivel az ismerősöm külföldön van így ő nem tud további kp-t kivenni itthon. A banki meghatalmazás külföldről macerás mert konzuli hitelesítés kell meg ügyvéd.


Tehát a kérdés: ha átutalja az én számlámra a pénzt hogy ki tudjam venni (és ki is veszem majd kifizetem a kivitelezőt) abból lehet bármi gond? Kb 5 millió Ft-rol van szó amit 1 milliós részletekben vennék ki pár hét alatt. (1M ft amit egyszerre ki lehet venni közjegyző engedély nelkul)


Arra gondolok ha a számlámon csak ugy át megy 5M ft akkor nem fog e a nav vizsgálódni vagy ilyesmi. Persze vizsgálódhat hiszem nincs semmilyen illegális szándékunk egyszerűen csak én veszek ki kp-t más helyett.


Remélem érthetően írtam le a dolgokat.



2022. szept. 22. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Vizsgálódni a NAV nem fog ha a pénzmozgásra gondolsz vagy a készpénzfelvételre. Itt inkább arra figyelj, hogy készpénzfizetési korlát érinti-e ezt a tevékenységet. Ugyanis nem lehet akármennyit kifizetni készpénzben akárkinek akármikor. Vagyis de facto fű alatt persze ki tudsz de egy készpénzes számla esetén lehetnek gondok. Pláne ha rosszul van kitöltve és tapasztalataim alapján a vállalkozók 95 százaléka nem tud kitölteni helyesen egy számlát.
2022. szept. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd egyértelműen jelölje meg a közlemény rovatba, hogy mire szánja. Például "felújítást kivitelező elszámolására". Akkor utólag sem kell senkinek magyarázkodnod.
2022. szept. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. szept. 25. 22:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!