Mit csinált a bank ?

Figyelt kérdés
Adva van egy magánbankszámla és egy vállalkozói. Mindkettőn van valamekkora összeg. Mivel 06.01-től agyműtéttel kórházban vagyok,nem fizetés miatt a NAV inkasszót tett a vállalkozóira. A bank gondolt egyet és a magánszámlámról is áttette a teljes összeget a vállalkozóira, majd onnét történt az inkasszó. Hagytak rajta 70-en valamennyit, ez a köteles rész. Mivel bankkártyával nem tudtam a kórházban semmit sem vásárolni, tudtam, hogy valami történt. Az egyik betegszállítás alkalmával megkértem a szállítókat, hogy rakjanak ki a banknál. Akkor tudtam meg, hogy mi történt. Azt a 70-et levettem a számláról. A magánon ráadásul jelzálog hitel is törlesztésre vár. A magán számlámra érkezett közben utalás, de azt is leveszik folyamatosan. Jogszabályoknak megfelelően jár el a bank ?
2022. szept. 19. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom egyéni vállalkozó vagy, ez esetben jogszerűen járt el a bank, mivel a magán vagyonoddal is felelsz.
2022. szept. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1, a banknak ahhoz semmi köze, hogy ő mivel felel.


Kérdező, amelyik számlára kiadták az inkasszót, csak arról teljesíthet a bank. Onnan nincs, hogy egyikre kiadják, ő meg átvezeti a másikról is az összeget.

2022. szept. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Márpedig ezt csinálták. És most nézem, hogy akár a vállalkozóira érkezik be utalás, akár a magán számlára, az minden esetben inkasszóra kerül. Teljesen lenullázzák mindkét számlát. Kérdés, hogy a köteles részt hogyan kell kezelni ilyenkor ? Azt el tudnám képzelni, hogy érkezik a vállalkozóira 100 ezer utalás, annak a felét viszi a NAV, a másik fele marad, mert különben hogyan él meg a polgár, ha mindent visznek ?
2022. szept. 20. 11:05
 4/5 anonim ***** válasza:
A nav kiadja, hogy melyik számlára, vagy azt, hogy a banknál vezetett valamennyi számlára. De a bank ilyenkor sem vezet át egyikről másikra.
2022. szept. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs hitelkeret a vállalkozói számládhoz, amelynek biztosítéka a magánszámlád?
2022. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!