Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitelnél akkor is nő...

Babaváró hitelnél akkor is nő a törlesztés ha már született 1 vagy 2 gyerek ?

Figyelt kérdés

Van már egy kislányom, és úton a kistesó. Már betöltöttem a 12.hetet is.

Úgy tudtam első babánál törlik a kamatot és a 2.nál pedig a 30%-ot. Ez így oké.

Viszont van aki szerint így is fog emelkedni a törlesztőrészlet hogy nincs rajta kamat. Nem értem. Ha elvileg kamattámogatott a hitel akkor miért kellene többet fizetni ??

Már úton volt az első pici mikor bejött ez az egész hiteldolog és akkor jó biznisznek tűnt hisz pont házakat néztünk akkor. De ez a része így most már nem világos.


2022. szept. 12. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kamatmentes a hitel a futamidő végéig, akkor nem tud nőni a törlesztője.


"Viszont van aki szerint így is fog emelkedni a törlesztőrészlet"

Az a valaki össze-vissza beszél.

2022. szept. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok buta ember terjeszti most ezt, hogy nő azoknak is a törlesztője, akiknek fix a hitelük. Nem, nem nő. A kamattámogatott hiteleseknek nem, persze ha teljesült a feltétel. Akinek nem teljesült (és már lejárt az erre szánt idő) de fix kamatozású hitelt vett fel, annak fog nőni
2022. szept. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan úgy vannak vele hogy "Svájci frankalapú hitel 2.0" .... kicsit elbizonytalanodtam mert sokan így gondolják és tudom tudom nem az interneten kéne olvasgatni de véletlenül szembejött velem egy közjegyző posztja amiben leírja a hitel törlesztő összegeket és hogy ő és sok kollégája pont ezért amint lehet csak lebeszéli róla az embereket mert ez később csúnyán vissza tud ütni és hogy az állam nem szórja ingyen a pénzt
2022. szept. 12. 16:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak akkor igaz, ha nem teljesülnek a feltételek, babavárónál a baba. Ha teljesül, az egyik legjobb koncepció, ha nem teljesül, akkor a legsz.rabb. De neked már nincs felnivalód
2022. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak abban az esetben nőhet jelen esetben a törlesztőrészet, ha elveszted a kamattámogatásra a jogosultságodat, pl elváltok, vagy külföldre költöztök.
2022. szept. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2022. szept. 13. 06:34
 7/7 anonim válasza:
Fizeted már vagy kértetek törlesztési halasztást ? Bárhogy is, csak csökkenhet a törlesztő, ha 1 vagy több gyereketek is lesz.
2023. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!