Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol a csapda a diákhitel...

Hol a csapda a diákhitel plusznál?

Figyelt kérdés
500.000 Ft kamatmentesen. 5 évre lebontva havi 8.333 Ft. Ha nem szükséges dolgokra költöm, akkor is megéri felvenni, hisz az infláció nekem dolgozik, nem? Vagy van valami buktatója?
2022. szept. 11. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs buktatója, csak olvasd el a feltételeit.
2022. szept. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%

"Ha nem szükséges dolgokra költöm, akkor is megéri felvenni, hisz az infláció nekem dolgozik, nem?"


Keresel mondjuk 200ezret, 150ezerből megélsz, 50-et félreraksz.


Jön az infláció, mostmár 200ezret kell költened ugyanarra, amire korábban 150-et.


Felveszel 500ezer forintot, beledobod az egészet a kútba. Pénzed nincs, de a törlesztőt fizetned kell.


Nem elég, hogy az infláció miatt nőttek a kiadásaid, még törlesztőt is fizethetsz.


Nem látom, hol dolgozott neked az infláció...

2022. szept. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%
Ezt egy év múlva mindenképpen el kell kezdened törleszteni, akkor is ha még tanulsz. Nem vonatkozik rá a hitelmoratórium (mivel új, harmadik féle szerződés ami 2020 március után kötődik). Igaz csak 8333 Ft, de ha még tanulsz, ez rengeteg pénznek számít, ennyi kiesését is nagyon megérzed. Ha már dolgozol, diplomás bérért akkor nyilván semmi ez az összeg, csak találj is munkát.
2022. szept. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyi a buktatója, hogy majd törlesztened kell. Ennél olcsóbb hitel viszont nincs a piacon.
2022. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs semmi buktatója, csak ésszel kell felvenni és főleg ésszel kell elkölteni.
2022. szept. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
36%
2-esnek és 3-asnak...ekkora balgasagot írni főleg a kettes 😂 én meg 2020 őszén vettem fel, megcsinaltam belőle a jogsit 250ert és kb maradt ugyanúgy 250 ezer akkor. A maradékot befektettem és sztem azóta duplájára nőtt a befektetett pénz és havonta fizetem a 8340 forintot még 3,5 évig ami már semminek számít értékét tekintve ha csak abból indulunk ki hogy 2020ban még a pénzünk minimum 50%-al nagyobb vásárló erővel bírt. 8340 forintot pl elkoltesz egy 2 napos kajara minimum 2020ban 3napig kihuztad vele minimum....a jogsi ma már alsó hangon 350 ezer ha minden elsőre megvan. Az infláció neked dolgozik egy 0%os hitelnel igen 😂
2022. szept. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem is az infláció nekem dolgozik. Most kapok "erős" forintot. 5 évig pedig az egyre kevesebbet érő pénzt fizetem nekik vissza.
2022. szept. 16. 23:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Pedig ezután csak defláció jöhet, ha a) helyreáll a gáz ára, b) leszakadunk róla. Szóval nagyon megszívod, ha 5 éven belül eljön ez az időszak. Ha nem akkor jól jártál. De ezt nem tudhatod előre.
2022. szept. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!