Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol tudom beváltani az Angliáb...

Hol tudom beváltani az Angliából érkezett csekk alapú adóvisszatérítésemet?

Figyelt kérdés
Tavaly dolgoztam Angliában idénymunkán és küldött az angol NAV postán egy kb. 350 fontos/175 ezer forintos csekket adóvisszatérítésről. Na most ez nem a sárga csekk, amit be kell fizetni, hanem amilyet a régi amerikai filmekben is láthattatok, amiket be lehet váltani a bankban pénzre. Kérdésem, hogy ezt hol tudom beváltani? Magyarországon a bankok foglalkoznak ilyenekkel?
2022. szept. 6. 02:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Bankban. Bemész a Nemzeti Bankhoz és beváltod.
2022. szept. 6. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:
Vagy megkérdezheted abban a bankban, ahol számlád van, hogy hajlandók-e intézni. Nem írják jóvá a számládon azonnal, csak amikor a pénz megérkezik hozzájuk.
2022. szept. 6. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországi bankok régen is nehezen, lassan váltották és sok pénzért. Ma meg már abszolút nem. Vagy legalábbis sok megszüntette a beváltás lehetőségét.


Az angliai bankszámlád meg van még?

Mert ha van okostelefonos alkalmazásod hozzá akkor azzal be tudod fotózni és jóváírják vagy akár a bankodnak postán is elküldheted és miután megkapták pár napon belül a számládon lesz a pénz.

2022. szept. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Ezt leginkább sehogy se tudod beváltani.

Már 20 éve sem volt egyszerű devizacsekket beváltani, (akkor is csak 2-3 bank volt hajnaldó foglalkozni vele) de ma már konkrétan lehetetlen.

Az OTP volt az utolsó, amelyik foglalkozott vele, de 3 éve ők is megszüntették a devizacsekk vételt. Túl sok vele a macera, nem éri meg a banknak. Meg eleve egy iszonyatosan elavult dolog.


Két dolgot tehetsz:

1. Visszamégy Angliába, beváltod ott és hazahozod a pénzt

2. Jelzed nekik, visszaküldöd a csekket és kéred, hogy fizessék ki máshogy

2022. szept. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3. választ író vagyok.


Nálunk sokkal fejlettebb országokban, pl Nagy-Britanniában meg főleg az USA-ban naponta több millió csekket írnak meg.



Az pedig nem igaz, hogy csak az előző válaszban írt két lehetőség van.

Nyilván nyitott kinn számlát ha kinn dolgozott. Leírtam hogy milyen módon tudja a pénzt a számláján jóváíratni.


Ha már megszüntette a számláját akkor marad az amiket te írtál.

2022. szept. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!