Magyarországi végrehajtó hozzáfér Revolut vagy Wise számlákhoz alapesetben, tehát tud információt kérni ottani számlákról, majd inkasszózni róla?
Mivel Magyarországon is szolgaltatnak igy erre elméleti lehetoseg van.
Birosagi hatarozattal a kezében biztos hogy kerhet adatokat a szolgáltatótól.
Az mas kerdes hogy szerintem ez nem tortenik meg.
Hacsak tippet nem kap valakitől, hogy érdemes lenne ott kutakodnia...
Amúgy egy végrehajtónak van kismillió ügye. Ha egy közöttük 10 éve pang, mert mondjuk nincs magyarországi lakcíme a delikvensnek, azt a személyt milyen gyakorisággal csekkolja újra és újra?
"mert mondjuk nincs magyarországi lakcíme a delikvensnek,"
Ha az adós tartózkodási helyét nem tudják meghatározni (nem találják), vagy tartósan külföldön tartózkodik, akkor ügygondnokot rendelnek ki részére.
Az ügygondnok dolga, hogy figyelemmel kövesse a végrehajtó munkáját, tehát az adózó érdekvédelme a feladata.
Tehát ha nincs adózó sehol, attól még simán mehet az árverés, a foglalások stb.
Csak nem az adózó kapja róla az értesítéseket, hanem az ügygondnoka.
"azt a személyt milyen gyakorisággal csekkolja újra és újra?"
Az önálló bírósági végrehajtó aszerint végzi a munkáját, amire a végrehajtást kérő (hitelező) felhatalmazza.
Ha a végrehajtást kérő azt mondja a végrehajtónak, hogy csak bért tiltson és/vagy bankszámlát inkasszáljon, akkor a végrehajtó azt teszi. Ha azt kéri, hogy a lefoglalt ingatlant árverésen értékesítse, akkor azt teszi.
Ugyanis a végrehajtást kérő előlegezi meg a végrehajtás költségeit. Magyarul: Ő a "főnök".
Ha valamiért áll az ügy egy ideje, de a végrehajtás kérő azt kéri a végrehajtótól, hogy folytassa az eljárását, akkor nyilván a végrehajtó azt fogja csinálni.
Nagyon köszi ezt a részletes választ! Fel is merültek újabb kérdések ezzel kapcsolatban:
"Ha a végrehajtást kérő azt mondja a végrehajtónak, hogy csak bért tiltson és/vagy bankszámlát inkasszáljon, akkor a végrehajtó azt teszi."
Ha bérből letiltja a törvényes részt és a többi odamegy a bankszámlára, akkor azt még onnan is inkasszálhatja annak ellenére, hogy a törvényes részt már letiltatta a bérből?
Igen, onnan is inkasszálhatja.
Ugyanis nem azonos a szabály arra, ha közvetlenül a munkáltatónál tiltjuk le az adós jövedelmét, vagy a bankszámláját inkasszáljuk.
A bankszámlára érkező összeg nem segély, nem bér, nem GYES, nem támogatás, nem végkielégítés, nem családi pótlék, nem a szomszéd utalta át nekem jogcímű összeg, hanem számlapénz.
Innentől kezdve a rá vonatkozó szabályokat kell alkalmaznia a banknak, tehát a végrehajtás alól mentes összegen felüli rész inkasszálható tekintet nélkül arra, hogy milyen jogcímen érkezett az összeg a bankszámlára.
Végrehajtás alól mentes összeg jelenleg 28.500 forint.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!