Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelfelvételnél ilyen esetben...

Hitelfelvételnél ilyen esetben hogyan veszik figyelembe a jövedelmemet?

Figyelt kérdés
12 év “mamahotel” után jövőre lakásvásárlásra adnám a fejem, meglett az önrész. A munkahelyemen X forint az alapbérem a többi teljesítmény alapú, én (aki szerintem átlagosan jól teljesítek) 2-2.5 X forintot keresek havonta, ez látszik a bankszámlakivonatomon. Ilyen esetben ezt a 2 X-et vennék figyelembe? Vagy nézzek inkább gyorsan új munkahely után?
2022. szept. 3. 20:02
 1/4 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Az átlag bár számít amit kézhez kapsz.
2022. szept. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az is számít, hogy mennyi ideje vagy a munkahelyeden, szóval ne válts szerintem. Plusz próbaidő alatt nem fogsz gitelt kapni, tehát legalább 4 hónap +, illetve az igénylés sem 1-2 nap.


Egy banki hitelminősítő rendszer minden adattal számol, így a legalapabb dolgok is fel/lekerekítenek az adható összegen.



A jövedelmek számításának módja pedig bankcsoportonként eltérő lehet, de valóban átlaggal a leggyakoribb.

Viszont bónuszok, mozgóbérek megint bankonként eltérő szabályozás alá esnek.


Egyszerű oka van, ha te hitelt adsz valakinek, arra vagy kíváncsi, a legrosszabb esetben (ha nincs műszak, túlóra, jutalék, bónusz stb), akkor mit tud vállalni a jtm törvénynek megfelelően.



Szóval nézz online kalkulátort, menj be a bankfiókba előzetes kalkulációért, és ők a saját szabályaik szerint mondanak neked valami biztosabbat.

2022. szept. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
2 x? 25 forintot keresel havonta? Az szép
2022. szept. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt fogják figyelembe venni ami a számládra érkezik, mint munkabér.
2022. szept. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!