Megéri euróba fektetni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 28. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Fontos tisztázni, hogy Euróba "fektetni" vagy Euróban befektetni nem ugyanaz. Egyik fiat pénzt egy másikra váltani ugyanis nem befektetés. Egy másik fiat pénzre váltott összegből való részvény, ETF, kötvény, stb. vásárlása már igen.

Ettől függetlenül lehetséges, hogy nyerünk (vagy legalább nem veszítünk) azon, hogy a Forintot Euróra váltjuk. Jósgömbje senkinek sincs, de hallani olyan szakértői véleményeket, hogy akár még 50 Ft-ot is romolhat a Forint az Euróhoz képest. De ha sikerül megegyezni az EU-s pénzek folyósításáról, akár erősödhet is. (Bár ezt kétlem, hogy ilyen gyorsan menne.)

Én személy szerint váltottam EUR-t, még olyan 380 körüli árfolyamon, illetve ha esetleg lemegy 400 alá, akkor is fogok. De ez csak az én meglátásom, nem minősül pénzügyi tanácsnak. :)

2022. aug. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam, hogy tél fele nagyon szar lesz a helyzet...


EU-s pénzt meg nem hiszem, hogy megkapjuk.

2022. aug. 28. 19:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én amit félreteszek pénzt azt euróban teszem. Nézzük vissza évekre a forintoz, mindig gyengült. Szóval ha hosszú távra teszel félre, szerintem igen megéri. Én is ezt teszem.
2022. aug. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Nézzük vissza évekre a forintoz, mindig gyengült."


Na ez az egybites gondolkodásmód. Gyengült? Igen, én is látom.

Nem csak az a fontos, hogy gyengül-e, hanem, hogy mennyit.

Az euróval szemben 5 év alatt 34%-ot gyengült a forint, a dollárral szemben 62%-ot.

Ha ilyen okos vagy, miért nem dollárba raktad a pénzed?

Sokkal többet nyertél volna rajta.

2022. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert szimpatikusabb az euró és ha bármilyen környékbeli országba utazom akkor nem kell kinlódnom a dollárral?💁
2022. aug. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A NOK és a CHF jobb szerintem.
2022. aug. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!